Běh pro Paraple

18. 6. 2017

Co?
Běh pro Paraple
Kdy?
18. 6. 2017, od 14 - 20 hod.
Kde?
vrch Vítkov, Praha 3

O Běhu pro Paraple

Běh pro Paraple je benefiční sportovně společenská akce. Centrum Paraple ji pořádá každoročně od roku 2000. Cílem je seznamovat veřejnost se situací lidí na vozíku, zejména lidí s poškozením míchy, přiblížit činnost Centra Paraple a získat pro ni finanční podporu.

Fotky z loňského Běhu

Program

Program Běhu pro Paraple začíná ve 14:00 hod. a trvá do večerních hodin. Dospělí a děti závodí v průběhu odpoledne v běhu na trase 100 m. Trať mohou zdolávat různě - během, jízdou na vozíku nebo s kočárkem, děti na koloběžkách, zúčastnit se může každý. Součástí akce je také jeden závod na trase 4 km a závody handbiků. Závodníci získávají po zaplacení startovného různé předměty (trička, hrnky, placky s logem akce). Výtěžek akce je použit na služby pro klienty Centra Paraple.

Součástí akce jsou koncerty známých kapel a zpěváků, divadelní představení a výtvarné workshopy pro děti, exhibiční závody firem a médií, občerstvení a další sportovní a kulturní program.

Tradici Běhu pro Paraple založil spisovatel, novinář, textař a básník Michal Horáček. V roce 1999 se se svým kolegou vsadil o 100 000 Kč, že zvítězí v závodě s ním v běhu na 5 km. Vyhrál a svou výhru věnoval Centru Paraple. Poté při vysílání pořadu Zdeňka Svěráka Dobročinná akademie vyzval v České televizi veřejnost k závodům v běhu ve prospěch Centra Paraple. V následujícím roce Centrum Paraple s podporou pana Horáčka poprvé uspořádalo Běh pro Paraple.

Těšíme se na vás.

Kde akce probíhá

18. ročník Běhu pro Paraple

Zpět na výpis akcí
Pomáháme vozíčkářům

Pomáháme vozíčkářům

Díky vaší pomoci pomáháme klietnům zapojit se do života každý den.

Na co přispíváte? Chci darovat

vystrihovanka.jpg

Hlavní partneři

Více o našich partnerech