Ročníky 2013 a starší

Běh pro Paraple 2013

Každá noha dobrá. Děkujeme, že jste pro nás běželi!
Ve středu 11. 9. 2013 se v pražských Letenských sadech uskutečnil již 14. ročník Běhu pro Paraple. I přes ne zcela příznivé počasí si na stometrové trati zazávodilo více než 300 běžců. Celé odpoledne vyneslo na činnost Centra Paraple přes 150 000 korun.

Zahájení závodů rodin, přátel, známých osobností, firem a médií si vzal na starosti Zdeněk Svěrák, spolu s ředitelem Centra Paraple Miroslavem Luczkou a moderátory akce Kateřinou Nekolnou a Vladimírem Krocem a skupinou skotských dudáků The Rebel Pipers.

Kromě závodu samotného se účastníci mohli seznámit s činností Centra Paraple, děti v krytém stanu tvořily, dále si mohly vyzkoušet jízdu zručnosti na ortopedickém vozíku, projet se ve šlapacích autíčcích a nechat se vtáhnout do hravého představení Michala Nesvadby.

Program odpoledne a podvečera zakončil koncert Jaroslava Uhlíře s kapelou. Převážně pohádkové písničky v jejich podání potěšily malé i velké posluchače.
Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit a v neposlední řadě také všem, kteří nám pomohli letošní závod zajistit.

Děkujeme zde

Tisková zpráva zde

Pozor změna! Běh se kvůli povodním odkládá z června na 11. září 2013.

Pozvěte kamarády a přijďte se společně proběhnout nebo třeba projít, projet na koloběžce a podpořit tak dobrou věc.
Běh pro Paraple je benefiční sportovně společenská akce. Centrum Paraple ji pořádá každoročně již od roku 2000. Hlavním programem jsou závody dvojic v běhu na 100 m. Běžci - dospělí zaplatí startovné 300 Kč, za což nejen závodí, ale dostanou i dárek, triko s originálním designem. Běžci, děti do 12 let, obdrží za startovné 50 Kč placku se symbolem běhu. Součástí akce jsou i exhibiční závody firem a médií. Užijte si kromě běhání, které startuje v 15 hod., i zábavný doprovodný program. Pod šapitó se vám představíme my, Centrum Paraple, od 19 hod. si pak při hodinovém koncertu Jaroslava Uhlíře s bandem zopakujete jeho nejznámější hity a připraven je i další doprovodný program, jehož součástí budou například šlapací autíčka Kettler. Nezapomněli jsme také na dobré jídlo a pití. Držme si palce, ať to tentokrát vyjde. Těšíme se na vás!

Běh pro Paraple 2012

14. 6. 2012, Letenské sady, Praha

13. ročník Běhu pro Paraple
 v pražských Letenských sadech 14. června 2012 vynesl i přes nepřízeň počasí 163 650 Kč. V běhu na sto metrů závodilo více než 300 dospělých i dětí, utkali se přátelé, rodiny i firmy. Koncert skupiny MIG 21, Divadélko Romaneto a další program si nenechalo ujít přes 500 lidí.

Novinkou letošního ročníku byla také účast známého ultra-maratonce Miloše Škorpila, který již týden před akcí „trénoval a zval“ na Běh pro Paraple. 14. června běžel se svými běžci trasu dlouhou 3096 metrů, což je součet sbírkového konta Centra Paraple (932 + 932 + 932 + 300).  Jeho „zvací běh“ přes Pražský Hrad s cílem v Letenských sadech odstartoval letošní Běh pro Paraple.

Závody dvojic, rodin s dětmi, známých osobností, firem a médií zahájil prezident správní rady Centra Paraple Zdeněk Svěrák spolu s moderátory akce Kateřinou Nekolnou a Vladimírem Krocem. Na zahájení nechyběl ani Jiří Macháček a Postoloprtské mažoretky.

Na trati se vedle dalších běžců vystřídali obyvatelé obce Rádlo u Liberce, studenti z blízkého gymnázia i děti z mateřské školy. Podpořit Centrum Paraple přišli Jaroslav Uhlíř, Pavel Nový, Doubravka Svobodová, prof. MUDr. Pavel Pafko, Miroslav Táborský, Jaromír Hanzlík, Zdeněk Izer, Šárka Vaňková a mnozí další.

Každý, kdo se rozhodl svou účastí v běhu na 100 m Centrum Paraple podpořit, zaplatil startovné a dostal dárek. Dospělí startovali za 300 Kč a dostali tričko s vtipem. Tričko bylo zároveň symbolickou vstupenkou na večerní koncert skupiny MIG 21 a koupit si ho mohli i ti, kdo neběželi. Startovné pro děti bylo 50 Kč, a ani děti „neodběhly“ s prázdnou – dostaly placku s vtipem.
Velký úspěch mezi dětmi měla jízda zručnosti na vozíku nebo představení Divadélka Romaneto. Kdo neběžel, mohl se seznámit s činností Centra Paraple a vyzkoušet si třeba jízdu na handbiku. Program mile zakončil koncert Jiřího Macháčka a skupiny MIG 21.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na zajištění akce a kteří nás přišli podpořit.

Akci podpořilizde
Tisková zpráva: zde

PROGRAM

Odpoledne zahájí v 15:00 Zdeněk Svěrák spolu s moderátory akce Kateřinou Nekolnou a Vladimírem Krocem.

15:00 – 18:30 Závody na 100 metrů
závody dvojic, rodin s dětmi, známých osobností, firem a médií v běhu na sto metrů volným stylem; závody na koloběžce; soutěže o ceny; malování na obličej; malování křídami; prezentace Centra Paraple; opičí dráha
16:00 – 17:00 Divadélko Romaneto
19:00 – 20:00 koncert skupiny MIG 21

Novinkou letošního ročníku je také účast známého ultra-maratonce Miloše Škorpila, který bude už týden před akcí „trénovat a zvát“ na Běh pro Paraple. A 14. června přiběhne do Letenských sadů, aby podpořil Centrum Paraple.

Běh pro Paraple 2011

9. 6. 2011, Letenské sady, Praha

Téměř čtyři stovky závodníků – dětí, dospělých a psů – včera odpoledne bežely pro Paraple. Na Letné si lidé mohli také sami vyzkoušet například jízdu zručnosti na vozíku a zjistit s čím se denně potýkají vozíčkáři s poškozením míchy, kterým Centrum Paraple pomáhá. Díky běžcům, firemním dárcům a prodeji předmětů Centra Paraple se výtěžek akce vyšplhal na 476 tisíc korun. Vedle prezidenta správní rady Centra Paraple Zdeňka Svěráka 12. ročník Běhu pro Paraple aktivně podpořily osobnosti jako Jaroslav Uhlíř, Karel Šíp, Pavel Nový, Vojta Dyk, Jakub Prachař, Miroslav Táborský, Jakub Kohák, Josef Náhlovský a herci divadla Na zábradlí Petr Čtvrtníček, Miloslav Mejzlík a Ladislav Hampl. Charitativní akci moderovali Vladimír Kroc a Kateřina Nekolná.

Úspěch u děti slavil program Michala Nesvadby z Kouzelné školky. O vyvrcholení sportovně-zábavného odpoledne se svým vystoupením postarala populární kapela Nightwork.

Děkujeme partnerům zde
Tisková zpráva zde.

Běh pro Paraple 2010, 6. 7. 2010,  Karlovy Vary, Mlýnská kolonáda
Počet registrovaných aktivních účastníků závodů:             380 osob
Finanční částka vybraná v hotovosti na místě: 222 000,- Kč
Celkový čistý výtěžek akce po odečtení nákladů 482 000,- Kč

Úvodní závod, ve kterém zvítězila Jiřina Bohdalová v běhu na 100 m nad Karlem Schwarzenbergem odstartovali spolecne prezident správní rady Konta Paraple Zdeněk Svěrák a prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška.

Celkem se registrovalo 380 závodníku, mezi nimi například Pavel Nový, Jirí Macháček, Marek Daniel, Veronika Freimanová, Kryštof Hádek, Jana Plodková, David Ondríček, Petra
Špalková, Jan Hřebejk, Lenka Vlasáková, Jiří Strach, Alena Mihulová, Marek Najbrt, Adéla Pollertová, Jan Dolanský aj. V roli startéru se vystřídali Marek Eben, Jana Švandová, Jaroslav Uhlíř, Doubravka Svobodová aj.

Děkujeme partnerům zde
Tisková zpráva zde. 

Běh pro Paraple 2009, 4. 6. 2009,  Letenské sady, Praha

Počet registrovaných aktivních účastníků závodů:             382 osob
Finanční částka vybraná v hotovosti na místě: 81 482,- Kč
Dary firem: 220 000,-Kč
Celkový čistý výtěžek akce po odečtení nákladů 291 583,- Kč

Centrum Paraple podpořili: Zdeněk Svěrák, Kateřina Neumannová, Michal Nesvadba, Jaroslav Uhlíř, Alena Zárybnická, Alice Tejkalová, Petr Šabach a další.

Děkujeme partnerům zde
Tisková zpráva zde.

 

Běh pro Paraple 2008, 6. 6. 2008,  Výstaviště INCHEBA EXPO, Praha

Počet registrovaných aktivních účastníků závodů:             315 osob
Finanční částka vybraná v hotovosti na místě: 58 371,- Kč
Dary firem: 535 700,-Kč
Celkový čistý výtěžek akce po odečtení nákladů 476 788,- Kč

Účastníky přivítal Zdeněk Svěrák, programem odpoledne provázeli Petr Vichnar a Alena Zárybnická. Podpořit Centrum Paraple a povzbudit soutěžící přišli Imrich Bugár, Libor Capalini, Michal Horáček, Kateřina Neumannová, prof. Pavel Pafko, Jaroslav Uhlíř, Petr Šabach, Karel Šíp, Miroslav Táborský a další.

Tisková zpráva zde.

 

Běh pro Paraple 2007, 11. 5. 2007,  Výstaviště INCHEBA EXPO, Praha

Počet registrovaných aktivních účastníků závodů:             370 osob
Finanční částka vybraná v hotovosti na místě: 88 250,- Kč
Celkový výtěžek akce po odečtení nákladů 652 600,- Kč

Účastníky přivítal Zdeněk Svěrák, programem odpoledne provázeli Vladimír Kroc a Lucie Výborná. Podpořit Centrum Paraple a povzbudit soutěžící přišli Kateřina Neumannová, Jaroslav Uhlíř, Michal Horáček, Dušan Kožíšek, Milan Šperl, Miloš Škorpil, Petr Šabach, doc. Pavel Kolář, prof. Pavel Pafko, medvěd, kočka, Jů & Hele a další.

Tisková zpráva zde.

Běh pro Paraple 2006, 1. 6. 2006, Atletický stadion ASK Slavia, Praha

Počet registrovaných aktivních účastníků závodů:             405 osob
Finanční částka vybraná v hotovosti na místě: 75 631,- Kč
Celkový výtěžek akce po odečtení nákladů 588 000,- Kč

Svou účastí  nás podpořili Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř, programem provázeli Jan Pokorný  a Jana Havrdová. Podpořit Centrum Paraple a povzbudit soutěžící přišli Petr Brukner, Lukáš Pollert, Michal Sedlecký, David Svoboda, Petr Šabach, Libuše Švormová, Miroslav Táborský, medvěd, tučňák, Jů & Hele a další.

Tisková zpráva zde.

 

Běh pro Paraple 2005, 9. 6. 2005, Atletický stadion ASK Slavia, Praha
Počet registrovaných aktivních účastníků závodů:                     407 osob
Finanční částka vybraná v hotovosti na místě: 87 129,- Kč
Další příjmy (dary firem, sázky a příspěvky posílané na Konto Paraple) 325 000,- Kč
Celkový výtěžek akce po odečtení nákladů 326 000,- Kč

Svou účastí  nás podpořili Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř, programem provázeli Vladimír Kroc a Veronika Havlová, povzbudit soutěžící přišli Tomáš Dvořák, Michal Horáček, Václav Chalupa, Kateřina Neumannová, Petr Šabach, Pavel Šporcl, Jaroslav Uhlíř, Miroslav Žbirka a další.

Tisková zpráva zde.

 

Běh pro Paraple 2004, 3. 6. 2004, Atletický stadion ASK Slavia, Praha
Počet registrovaných aktivních účastníků závodů: 325 osob
Finanční částka vybraná v hotovosti na místě: 71 594,- Kč
Další příjmy (dary firem, sázky a příspěvky posílané na Konto Paraple) 483 700,- Kč
Celkový výtěžek akce po odečtení nákladů 390 394,- Kč

Svou účastí nás podpořili Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř, programem provázeli Vladimír Kroc a Petr Šimůnek, povzbudit soutěžící přišli Martin Doktor, Michal Horáček, Zora Jandová, Michal Kubal, Jiří Menzel, Vít Pohanka, Zdeněk Svěrák, Petr Šabach a další.

Tisková zpráva zde.

 

Běh pro Paraple 2003, 19. 6. 2003, Atletický stadionu ASK Slavia, Praha
Počet registrovaných aktivních účastníků závodů: 464 osob
Finanční částka  vybraná v hotovosti na místě: 79 302,50 Kč
Další příjmy (dary firem, sázky a příspěvky posílané na Konto Paraple) 240 000,- Kč
Odhadovaný výtěžek akce po odečtení nákladů: 219 302,- Kč
Dar Nadace Duhové energie 557 000,- Kč

Svou účastí nás podpořili Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř, programem provázeli Vladimír Kroc a Petr Vichnar, povzbudit soutěžící přišli Silvie Brandová, Martina Fulínová, Jan Hlaváč, Michal Horáček, Vladimír Hron, Jan Kašpar, Michal Kubal, Jan Ruml, Doubravka Svobodová, Petr Šabach, Pavel Šporcl, Ondřej Vetchý a mnozí další.

Tisková zpráva zde.

 

Běh pro Paraple 2002, 6. 6. 2002, Atletický stadion ASK Slavia, Praha
Počet registrovaných aktivních účastníků závodů: 308 osob
Finanční částka vybraná v hotovosti na místě: 73 055,- Kč
Další příjmy (dary firem , sázky a příspěvky posílané na Konto Paraple): 465 000,- Kč
Celkový odhadovaný výtěžek akce po odečtení nákladů: 388 000,- Kč


Svou účastí nás podpořili Zdeněk Svěrák, programem provázeli Vladimír Kroc a Petr Vichnar, povzbudit soutěžící přišli  Petr Čtvrtníček, Michal Horáček, Jan Kašpar, Petr Novotný, Pavel Nový, Jan Ruml, Karel Šíp, Miroslav Táborský, Jan Tříska, taneční skupina Celtic a další.


 

Běh pro Paraple 2001, 7. 7. 2001
Počet registrovaných aktivních účastníků závodů: 366 osob
finanční částka, vybraná v hotovosti na místě: 92 503,- Kč
Další příjmy (dary firem , sázky a příspěvky posílané na Konto Paraple) 259 000,- Kč


Svou účastí nás podpořili Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř, programem provázeli Vladimír Kroc a Petr Vichnar, povzbudit soutěžící přišli Martin Fendrych, Helena Fuchsová, Michal Horáček, Ivan Hlas, Jan Kašpar, Ivo Lukačovič, Petr Novotný, Jan Ruml, Ladislav Smoljak, Doubravka Svobodová, Karel Šíp, Radek Zachoval, hudební skupina Laura a její tygři a další.

Svou účastí nás podpořili Martin Fendrych, Michal Horáček, Ivan Hlas, Jan Kašpar, Petr Novotný,  Pavel Nový, Jan Ruml, Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř, Pavel Vítek, hudební skupiny Decline, Chinaski, Šlapeto, V.I.P. a další.

Pomáháme vozíčkářům

Pomáháme vozíčkářům

Díky vaší pomoci pomáháme klietnům zapojit se do života každý den.

Na co přispíváte? Chci darovat

vystrihovanka.jpg

Hlavní partneři

Více o našich partnerech