StarDance pro Paraple

_L5D8771_1800.JPG

Tanec na vozíku? Proč ne!

V sobotu 19. listopadu byl speciální díl oblíbené taneční soutěže StarDance věnován Centru Paraple. Česká televize ho vysílala pod názvem Hvězdy StarDance tančí pro Paraple. Umožnila nám tak oslovit veřejnost s žádostí o podporu, poděkovat dárcům a partnerům a současně ukázat člověka na vozíku v jiném světle, než jak ho ještě pořád někteří lidé vnímají. Tanečníci na vozíku, partneři tanečních dvojic v tomto dílu StarDance, se představili jako víc než rovnocenní partneři - v tanci, při práci, v život.

V originálních choreografiích vystoupili: Marie Nahodilová s párem Emanuele Ridi a Lucie Hunčárová, Hana Kulhavá s Romanem Zachem a Andreou Třeštíkovou, Romana Košťálová se Zdeňkem Piškulou a Veronikou Lálovou, Iveta Boleslavová s Janou Plodkovou a Michalem Padevětem a Jaroslav Zářecký s Ondřejem Bankem a Evou Krejčířovou.

Programem provázeli Tereza Kostková a Marek Eben, pátým porotcem byl Zdeněk Svěrák, který doplnil odborníky na choreografii a tanec o laskavost a empatii učitele, který s radostí sleduje úspěch svých „žáků“.
Česká televize uspořádala ve prospěch Centra Paraple ve středu 16. 11. v pražském Obecním domě ještě jeden benefiční večer, tzv. Tančírnu. V průběhu večera plného hudby, tance a příjemných setkání v nádherném prostředí budovy s atmosférou zlatých časů secese, se pro Paraple dražily šaty Zuzany Norisové, knihy o Divadle Járy Cimrmana a o soutěži StarDance a podepsaná kšiltovka Radka Bangy.

Benefiční Tančírna a speciální díl pořadu StarDance přinesly Centru Paraple na činnost celkem 11 916 732 Kč.
České televizi, tanečníkům, moderátorům i dárcům patří naše velké poděkování. Česká televize podporuje činnost Centra Paraple od jeho vzniku v r. 1994 a letošní 23. ročník benefičního večera pro Paraple znamená velkou podporu v poskytování pomoci a služeb, které lidé po poranění míchy potřebují.

Prohlédněte si fotogalerii

StarDance v Centru Paraple

Zástupci České televize a tanečníci soutěžního pořadu StarDance navštívili 21. listopadu Centrum Paraple. Předali symbolický šek s částkou 11 916 733 Kč získanou v průběhu pořadu StarDance 19. listopadu a při benefičním večeru Tančírna, který Česká televize pro Paraple uspořádala 16. listopadu v Obecním domě. Krásná atmosféra odpoledne s ukázkami tanečních choreografií, zpěvem Radka Bangy, autogramiádou a doprovodným slovem Jana Ondera byla pro všechny přítomné milým předvánočním dárkem.

 SD_sek na web.JPG

 

Charitativní večer ve prospěch Centra Paraple se poprvé uskutečnil v loňském roce a měl velký úspěch. Moc nás těší a pomáhá nám, že bude také v programu letošní soutěžní řady. Centrum  Paraple oslovilo několik odvážných klientů, kteří projdou náročným tréninkem. Výsledek jejich práce mohou diváci v přímém přenosu ocenit zasláním dárcovské sms namísto obvyklého hlasování.

Tradiční benefici pro Paraple vysílala ČT1 28. 11. 2015 v podobě speciálního dílu StarDance, který přinesl na pomoc vozíčkářům fantastických 12,5 milionu Kč!

Prezident Centra Paraple Zdeněk Svěrák zde vystoupil v roli pátého z porotců a s tanečními páry se na pódiu představili naši klienti centra – tanečnice a tanečníci na vozíku. S Terezou Kostkovou moderoval benefici další ze vzácných, letitých patronů centra Marek Eben.

stardance_4.jpg

Originální choreografie se v průběhu večera představili: Leoš Mareš, Katarina Štumpfová a Petr Fila; Radek Banga, Tereza Bufková a Anna Krátká; Jitka Schneiderová, Marek Dědík a Zdeněk Zezulka; Lukáš Pavlásek, Lucie Hunčárová a Nina Křehotová; Marie Doležalová, Marek Zelinka a Jan Krauskopf.

„Vozík noblesní podívanou rozhodně nepokazil, ale naopak posvětil,“ vyjádřil Zdeněk Svěrák svoje uspokojení. Skvělé, nečekané taneční výkony přirovnal ke vzdoru osudu těch, kteří, ač nemohou chodit, dokázali přece tančit. „Tím, že byli na parketu součástí taneční kreace, dáváme najevo, že ani v životě by neměli jít po úrazu z kola ven,“ vzkazuje zakladatel a patron Centra Paraple veřejnosti.

Díky trvalému partnerství a podpoře České televize má Centrum Paraple na svém kontě už jedenadvacet ročníků televizní benefice Zdeňka Svěráka a jeho přátel, jejíž vysílání významnou měrou podporuje naši činnost.

Pomáháme vozíčkářům

Pomáháme vozíčkářům

Díky vaší pomoci pomáháme klietnům zapojit se do života každý den.

Na co přispíváte? Chci darovat

Podívejte se na naše sociální sítě

vystrihovanka.jpg

Hlavní partneři

Více o našich partnerech