Co se u nás děje

Aktuálně se u nás děje

 • Běh pro Paraple - letos na Vítkově

  18. 6. 2017

  Zveme vás na nedělní odpoledne v přírodě a přece v Praze. Běh pro Paraple letos pořádáme v neděli 18. června od 14:00 hod. na vrchu Vítkov. Čeká vás tu Paraple a jeho přátelé, symbolické běhy na 100 m i opravdový závod na 5 km, program pro děti i dospělé.

  Letošní 18. ročník zahájí již tradičně Zdeněk Svěrák. Jednotlivé závody budou spolu s ním startovat známé osobnosti ze světa kultury a sportu. Večer zakončí koncert Radka Bangy a kapely Gipsy.cz.

  Poznamenejte si Běh do svých diářů a pozvěte na něj také své přátele a pracovní partnery. 
  Přijďte, těšíme se na vás.

  Program:

  • začátek ve 14:00 hod.
  • dospělí i děti budou závodit v běhu na 100m, trať je možné zdolávat různě - během, jízdou na vozíku nebo s kočárkem, děti na koloběžkách, zúčastnit se může každý
  • součástí akce bude závod na 5 km 
  • čekají vás také divadelní představení a výtvarné workshopy pro děti, exhibiční závody firem a médií, občerstvení…
  • konec kolem 20:00 hod.

  REGISTRACE K BĚHU NA 5 KM

  Běh pro Paraple je benefiční sportovně společenská akce. Pořádáme ji každoročně již od roku 2000. Chceme, aby se lidé setkávali v příjemném prostředí, v přátelské atmosféře, při zajímavém programu pro dospělé i děti. Je to příležitost přiblížit situaci lidí na vozíku veřejnosti, představit aktivity Centra Paraple a získat finanční podporu pro jeho činnost – služby klientům.


  beh_pro_paraple_2.jpg

  Více informací
 • Nevšední zážitek

  26. 4. 2017

  Ve středu 26. 4. 2017 se v Centru Paraple uskutečnil zajímavý workshop drummingu a žonglování. Rozšířilo nám to obzory a přineslo nové zážitky.
  V první části workshopu Kašpar Klepal ukázal své žonglérské umění. Účastníci měli následně možnost vyzkoušet si své schopnosti a zjistit, jak složitá disciplína to je.
  Dále Věra Knappová a Gábina Kavalířová ze Západočeské univerzity představily DRUMMING. Společné bubnování všechny naladilo na jednu vlnu.
  Bubnování jako pohybová aktivita přináší klientům mnoho fyzických a psychických benefitů. Tato terapie slouží k odreagování, relaxaci, emocionálnímu vybití, lze jí cíleně ovlivňovat kvalitu a úroveň pohybových dovedností a zlepšovat koordinaci pohybu. Hlavním cílem programu Drums Alive® je celková optimalizace kvality života zúčastněných osob.
  Lektorům děkujeme za skvělý workshop a těšíme se na příště.
  zonglovani.jpg
  drumming_2.jpg
  Více fotek naleznete zde.

  Více informací
 • Obohaťte svůj šatník o DOBRO triko

  26. 4. 2017

  Podpořte Paraple nákupem trika na ZOOTu. V DOBRO kolekci si můžete vybrat z několika typů. Pro muže i ženy, pro radost a dobrý pocit… Děkujeme.
  triko_cp_1.jpgpánské tričko pro Paraple
  triko_cp_2.png

  dámské tričko pro Paraple
  triko_cp_3.png

  dámské tričko pro Paraple

  Více informací
 • 5. Aukce pro Paraple

  28. 5. 2017

  Máte rádi výtvarné umění? Spojte svou zálibu s pomocí. Získáte dílo trvalé hodnoty a dobrý pocit, který je k nezaplacení.
  V neděli 28. 5. 2017 od 12:00 hod. v Paláci Žofín na Slovanském ostrově. Pořádá Galerie KODL.

  Přátele výtvarného umění zveme k návštěvě Galerie KODL (Národní 7, Praha 1) ještě o něco dříve. Od 2. do 27. května si tu můžete v rámci předaukční výstavy prohlédnout díla, která jejich autoři nebo majitelé věnovali do dražby na podporu činnosti Centra Paraple. Strávíte příjemné chvíle v dobré společnosti krásného umění a lidí kolem něj.
  Vše pak vyvrcholí 28. května v Paláci Žofín. Přesně ve 12 hodin tu 78. Aukční den Galerie KODL začne Aukcí pro Paraple. Dražit se při ní bude 10 děl a celý výtěžek z ní získá Centrum Paraple na podporu své činnosti.  

  Pozvánku na akci naleznete zde.

   

  Více informací
 • Významné ocenění

  24. 4. 2017

  V 9. ročníku ankety Lékař roku byla 20. dubna 2017 předána Hippokratova cena doc. MUDr. Igoru Čižmářovi, Ph.D., primáři Oddělení úrazové chirurgie a vedoucímu Traumacentra FN Olomouc.
  Doc. Čižmář se řadu let zabývá hledáním způsobů, jak chirurgicky zlepšit ovládání funkce rukou u lidí s vysokou úrovní míšní léze - tetraparetiků a tetraplegiků. Prostřednictvím chirurgického zákroku – transferu šlach - pomohl velkému počtu lidí s poškozením míchy dosáhnout výrazně vyšší úrovně samostatnosti a nezávislosti v denních činnostech, než tomu bylo (a mohlo být) před jeho zákrokem. Ocenění je určeno pro lékaře, který prokázal nebo vykonal čin nebo činy lidskosti. Podporou nominace k udělení této ceny jsme chtěli vyjádřit své ocenění a vděčnost doc. Čižmářovi za významnou a záslužnou odbornou práci a krásný a obětavý lidský přístup.
  Pane docente, blahopřejeme a děkujeme!

  Více informací
 • Běžci Palestra Kbelské 10 podpořili Centrum Paraple

  20. 4. 2017

  Jedním z letošních prvních běžeckých závodů byla Palestra Kbelská 10. Část startovného běžci dělili mezi tři charitativní organizace, mezi kterými bylo i Centrum Paraple. Děkujeme Vysoké škole tělesné výchovy a sportu Palestra za organizaci závodu a také za spolupráci v oblasti zdravého životního stylu a pohybových aktivit lidí na vozíku. Poděkování patří i návštěvníkům akce a všem běžcům, kteří nám přispěli částkou 4 940 Kč.
  palestra_kbelska_2.jpg
  palestra_kbelska_3.jpg

  Více informací

Kalendář 2017

Podívejte se na naše sociální sítě

Naše projekty

Další

Pomáháme vozíčkářům

Pomáháme vozíčkářům

Díky vaší pomoci pomáháme klietnům zapojit se do života každý den.

Na co přispíváte? Chci darovat

vystrihovanka.jpg

Hlavní partneři

Více o našich partnerech