Co se u nás děje

Aktuálně se u nás děje

 • RunCzech – O2 Pražská štafeta 2018

  13. 6. 2018

  Sestavte tým a poběžte s námi i pro nás.
  Nákupem registrace od Centra Paraple získáte kompletní balíček od RunCzechu a ještě budete mít radost z dobrého skutku.

  13. června
  O2 Pražská štafeta 2018
  (běh na 4 x 5 km)
  Výstaviště Holešovice, start v 18 hodin
  cena registrace: 6 000 Kč/tým

  Chcete si registraci koupit nebo se zeptat na bližší informace? Kontaktujte Moniku Bartoníčkovou na e-mailu bartonickova@paraple.cz nebo telefonním čísle 274 001 321.

  Od RunCzechu jsme zakoupili registrace v hodnotě 2 400 Kč, Centrum Paraple tak podpoříte částkou 3 600 Kč. Po zakoupení běhu od Centra Paraple od nás obdržíte unikátní kód, který je potřeba registrovat na webu www.runczech.com/kupon.

  Veškeré informace k běhu najdete na oficiálních stránkách pořadatele https://www.runczech.com/cs/akce/o2-prazska-stafeta-4x5-2018/index.shtml.

  Více informací
 • Zveme vás na kurz Fyzioterapie u pacientů s míšní lézí

  18. 5. 2018

  Zúčastněte se specifického kurzu, který pořádá Spinální jednotka při Klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství Fakultní nemocnice v Motole ve spolupráci s Centrem Paraple, o.p.s.

  Kurz je určen

  • fyzioterapeutům, kteří již mají spinálního pacienta v péči (v ambulanci nebo na  lůžkovém oddělení)
  • novým kolegům ze specializovaných pracovišť (spinální jednotky, rehabilitační ústavy)

  Cíl kurzu

  • ztratit ostych před vozíkem
  • pochopit specifika spinálního poranění
  • seznámit se s nejdůležitějšími riziky u chronických pacientů po poranění míchy
  • získat inspiraci pro vyšetření a terapii
  • získat inspiraci pro stanovení cíle terapie

  Další informace

  Termín: 18. - 20. 5. 2018
  Místo konání: Centrum Paraple, o.p.s.
  Cena: 3 000 Kč

  Přihlášení na kurz a ostatní podrobnosti

  https://kurz.spinalcord.cz/

  Více informací
 • Zúčastněte se kurzu Využití fyzikální terapie u pacientů s míšní lézí

  21. 4. 2018

  Kdy: 21. – 22. 4. 2018 (sobota 9 - 18 hod., neděle 9 - 13 hod.)
  Kde: Centrum Paraple, o.p.s , Ovčárská 471/1b, 108 00  Praha 10
  Cena: 1 700 Kč

   Přihlášení na seminář zde


  Kurz bude zaměřen na využití fyzikální terapie u spinálních pacientů, konkrétně tato témata:

  • Analgezie - velmi často přetížené horní končetiny, entezopatie apod.
  • Spasticita - možnosti ovlivnění
  • Kontraktury - možnosti ovlivnění
  • Dekubity - podpora hojení
  • Hladké svalstvo - obstipace apod.
  • Ultrazvuk, laser, magnet - využití u spinálních pacientů
  • Parézy - velké téma
  • Elektrostimulace, elektrogymnastika, I/t křivka
  • Transferech šlach na HKK
  • Intenzita vs. kontraindikace - poruchy citlivosti, velké kovy v těle, psychofarmaka či mix medikamentů, neuropatické bolesti
  • Diskuze -  spolupráce v rámci spinálního řetězce – periferní a centrální parézy

  Lektor:
  Mgr. Josef Urban
  Zkušený fyzioterapeut s 19 letou klinickou praxí se specializací na fyzikální terapii, terapii periferních a centrálních paréz, sportovní fyzioterapii. Vysokoškolský pedagog, autor odborných publikací a garant postgraduálního vzdělávání fyzioterapeutů i lékařů.

  Platba:
  Převodem
  na běžný účet – poplatek uhraďte na bankovní účet 239 586 242/0300 (ČSOB), variabilní symbol 210418. V poznámce uveďte jméno účastníka kurzu. Potvrzení o platbě Vám bude předáno při registraci na kurz.
  Platbu proveďte nejpozději do 15. 4. 2018.
  Faktura
  – než uhradíte poplatek, zašlete prosím objednávku, pokud máte zájem o fakturu na mail antosova@paraple.cz.
  Objednávka by měla obsahovat název a termín konání kurzu, název firmy/společnosti (+ jméno účastníka), s uvedením IČO, DIČ, na které má být faktura vystavena a částku, kterou budete hradit. Fakturu obdržíte na email.
  Platbu proveďte nejpozději do 15. 4. 2018.

  Storno podmínky (pokud jste zaplatili poplatek a nemůžete se kurzu zúčastnit): 

  • Omluvte se emailem na melicharovah@paraple.cz do termínu 17. 4. 2018, bude Vám vrácena celá částka.
  • Pokud se omluvíte po termínu, bude vám vrácena polovina celé částky. Vyřizujte emailem na melicharovah@paraple.cz.
  • Pokud se neomluvíte, celá část propadá ve prospěch Centra Paraple.

  Kontaktní osoba:
  Hana Melicharová, melicharovah@paraple.cz

  Více informací
 • Na handicap nehrajeme ani letos ...

  20. 5. 2018
  ... ale golfový turnaj pro Paraple pochopitelně pořádáme opět. 
   
  V neděli 20. května 2018 zveme všechny golfové filantropy do Golf & Spa Resortu Cihelny u Karlových Varů, kde pořádáme již 9. ročník charitativního turnaje pro Paraple.

  Turnaj je součástí firemní i individuální filantropie nových i letitých přátel Centra Paraple, proto jeho cílem nebývá výhra, ale radost ze společné hry.
  Hraje se bez úpravy handicapu, systémem Texas Scramble, pro vozíčkáře, kterým Centrum Paraple snižuje handicap poskytováním profesionálních služeb sociální rehabilitace každý den.
  Součástí dne je i zajímavý program pro nehrající doprovod a nabídnout můžeme kromě golfové akademie i exkurzi ve sklárně Moser.
   
  Nákupem celého flightu v hodnotě 35 tisíc podpoříte práci asistenta nebo sociálního pracovníka v Centru Paraple na celý jeden měsíc (včetně nákladů zaměstnavatele).
  Stejně tak lze vyjádřit částku 35 tisíc jako podporu 5 dní pobytu (tj. všech potřebných terapií) jednoho klienta.
  Pokud pozvete do hry své přátele a nakoupíte flighty dva, pomůžete Centru Paraple uhradit náklady na spotřebu energie a plynu na jeden měsíc. Vyprodaný turnaj by nám tedy zajistil energii skoro na celý rok.
   
  Na handicap nehrajeme! Potřebujeme vaši pomoc.
   
  Kontakt:
  Honza Dolínek
  fundraising a public relations
  M: +420 724 825 933
  Více informací
 • Jaro je tady! Přivítejte ho s námi

  26. 4. 2018

  Vyprovoďme společně zimu a přivítejme jaro.
  Oslavte s námi Čarodějnice. V Centru Paraple ve čtvrtek 26. 4. 2018 od 16 hod.
  carodejnice_1.jpg carodejnice_2.jpg
  Vezměte sebou děti, rodinné příslušníky, přátelé a přijďte si k nám užít příjemné odpoledne.
  Připravujeme pro vás zábavné aktivity pro děti, pálení čarodějnice, opékání buřtů, živou hudební produkci a těšit se můžete i na tradiční bazárek, jehož výtěžek poukážeme, tak jako každý rok, na společně vybraný bohulibý účel.
  carodejnice_3.jpg carodejnice_5.jpg carodejnice_6.jpg carodejnice_7.jpg carodejnice_8.jpg carodejnice_9.jpg
  Přijďte, těšíme se na vás!

  Registrace: recepce@paraple.cz

  Více informací
 • Humans of Paraple - Věnceslava

  26. 3. 2018

  Ráda bych se podělila o mnohé zážitky a hlavně zkušenosti, které mohu sdělit za dobu 14 let, kdy patřím do kategorie paraplegik.

  Bylo mi 60 let a těšila jsem se na důchod, který jsme s manželem plánovali jako další etapu života. Najednou se ale objevily zdravotní potíže, přestávala jsem chodit, občas upadla na ulici nebo zakopávala. Bez příčiny.
  V roce 2004 mi na neurochirurgii ve Vojenské nemocnici ve Střešovicích byla diagnostikována cévní malformace v míšním kanálu jako nezvratná příčina mého stavu.
  Po konzultaci s prof. Benešem a prof. Charvátem nebylo možno pokračovat v léčbě a tak jsem se ocitla na půl roku v Rehabilitačním ústavu v Kladrubech, to bylo na začátku roku 2005.

  Kladrubský rehabilitační ústav považuji za úžasné zařízení, které mě dostalo do formy a pomohlo mi, abych svůj stav přijala jako počátek perné práce na sobě samé.
  Můj fyzioterapeut mi po 14 dnech řekl přímo, že moje nohy už chodit nebudou. Pak následoval tvrdý půlroční dril. Srovnání s daleko horšími případy onemocnění mi pomohlo vyrovnat se s tím i po psychické stránce.

  Dodnes ale děkuji především své vlastní rodině, která mi byla od počátku velkou oporou. V té době ještě žil můj o 13 let starší manžel, krásně se ke mně zachovali i všichni tři synové.
  Prostřední syn pracoval v Domově sv. rodiny na Petřinách a měl už dost zkušeností s osobní asistencí, nejstarší syn i manžel říkali, že mě do žádného sociálního či zdravotního zařízení nedají a k tomu se přidal i nejmladší syn. Bylo to pro mě důležité, rychleji jsem se s osudem smířila.
  Přineslo to však mnoho změn. Plány na důchod se také neuskutečnily, ale manžel pokračoval v úsilí vrátit život do statku zdevastovaného za minulého režimu státem. Manžel před čtyřmi lety zemřel, ale v jeho snaze pokračuje prostřední syn.
  Nejstarší syn je violoncellista, který dokonce upravil mnohé detaily na mém invalidním vozíku, především unikátním zařízením, kterým si napolohuji nohy sama bez cizí pomoci tak, aby nedocházelo k otokům. Denně totiž strávím na vozíku nepřetržitě nejméně 8 až 9 hodin.
  Nejmladší syn hned po absolvování střední školy v oboru umělecký truhlář odsloužil náhradní vojenskou službu v břevnovském klášteře, kde po studiu na teologické fakultě zakotvil v duchovní službě.

  Od začátku svého „nového“ života mám zajištěnou pečovatelskou službu, kterou mi na vysoké úrovni poskytuje Diakonie CČE. Denně mi také pomáhá domácí zdravotní péče.
  Během týdne se tak u mě vystřídá až deset pečovatelů a zdravotních sester a pro obě strany to má svůj přínos. Navzájem si „dobíjíme“ energii.
  Doma to mám uzpůsobené tak, abych byla co nejvíce samostatná v bytě i na zahradě, kde mohu trávit hodně času hlavně v létě.
  Moc ráda čtu a sleduji i dění kolem sebe.

  V Centru Paraple jsem byla poprvé v roce 2005 na doporučení kladrubského ústavu. Domnívala jsem se však, že Paraple je hlavně pro čerstvě onemocnělé pacienty. Letos jsem ale požádala o rehabilitační pobyt z důvodu, že je přece vždy možné se něco nového přiučit. A to se opravdu stalo. Mimo to zajíždím často na rehabilitaci i do Hamzovy léčebny v Luži-Košumberku.

  Myslím, že člověk nikdy nesmí ztratit chuť do života. Vždy je co vylepšovat. Snažím se předat okolí energii, která mi byla dána shůry. Chci alespoň trochu pomoci i těm, kdo se topí v problémech, aby viděli, že vše spěje k dobrému.

  Více informací

Podívejte se na naše sociální sítě

Naše projekty

Další

Pomáháme vozíčkářům

Pomáháme vozíčkářům

Díky vaší pomoci pomáháme klietnům zapojit se do života každý den.

Na co přispíváte? Chci darovat

vystrihovanka.jpg

Hlavní partneři

Více o našich partnerech