Čtvrtá a nejúspěšnější Aukce pro Paraple

27. 11. 2016

27. 11. 2016 proběhl 77. aukční den Galerie KODL. Souhra šťastných sedmiček, na listopad nezvykle krásné počasí a uvolněná atmosféra, která přinesla napínavé dražební souboje a radost ze získaných děl, to vše stálo za tím, že se aukce stala svým celkovým obratem největší a nejvýznamnější aukcí nejenom letos, ale i v celé novodobé historii v ČR.
Aukce pro Paraple byla tradičně na samotném začátku. S napětím jsme sledovali dražbu prvních deseti děl darovaných jejich autory či majiteli do aukce v náš prospěch. Neuvěřitelný souboj se strhl hned u druhé položky a vedl k autorskému rekordu Theodora Pištěka v kategorii grafiky. Výše vydražené částky se vyšplhala z vyvolávací ceny 40 000 na 250 000 korun. Úspěšně se prodala i další díla a padly další tři autorské rekordy. Celkově vynesla darovaná díla krásných 904 000 Kč.
Tým Galerie KODL odvedl opět skvělou práci a bylo hezké pozorovat, s jakou radostí a profesionalitou k celé aukci přistupují. Nemyslím pouze citlivou práci s uměleckými díly, ke kterým se chovají s úctou k práci jednotlivých mistrů, ale zejména atmosféru kolem. Velmi příjemný kolektiv, který se i přes stoupající předakukční nervozitu chová mile a důstojně.

Děkujeme Galerii KODL – panu Martinu Kodlovi a jeho týmu, děkujeme dárcům uměleckých děl, dražitelům a upřímně děkujeme panu Františku Vyskočilovi, předsedovi správní rady Centra Paraple za vše, co pro nás dělají.
Vážíme si podpory, kterou získáváme pro svou práci. Jsme rádi, že nám lidé věří a podporují to, čemu věříme my. Na zajištění činnosti Centra Paraple potřebujeme ročně téměř 35 miliónů korun, které z více než poloviny získáme právě díky individuálním a firemním dárcům. Centrum Paraple může pomáhat druhým jen díky této podpoře.
David Lukeš

Více na www.aukceproparaple.cz.

Tiskovou zprávu naleznete zde.

Další fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

Zveřejněno: 29. 11. 2016

Zpět na výpis aktualit
Pomáháme vozíčkářům

Pomáháme vozíčkářům

Díky vaší pomoci pomáháme klietnům zapojit se do života každý den.

Na co přispíváte? Chci darovat

vystrihovanka.jpg

Hlavní partneři

Více o našich partnerech