Mezinárodní den poškození míchy

6. 9. 2017

5. září proběhl historicky druhý Mezinárodní den poškození míchy, kterého se účastnily organizace spinálního programu v České republice.

sci_v.jpg
sci_2.jpg   sci_4.jpg
Letošními hlavními tématy, které vyhlásila Česká společnost pro míšní léze (ČLS JEP), byly bezbariérovost, zaměstnávání lidí po poškození  míchy a prevence.
Centrum Paraple společně s Českou asociací paraplegiků (CZEPA) připravilo zajímavý program, který byl rozdělen do dvou hlavních bloků - ZAMĚSTNÁVÁNÍ a PREVENCE.
Nejčastějšími faktory, proč se lidé po poškození míchy nevrací zpátky do zaměstnání, jsou obavy z neznámého, nedostatečná kvalifikace, dostatek jiných finančních zdrojů (za předpokladu fungující rodiny) či vysoký věk.
Druhý blok přednášek a následné panelové diskuze se věnoval tématu prevence a péče v domácím prostředí. Nejvíce příspěvků se týkalo velkého problému současnosti, kožních defektů.
sci_7.jpg   sci_9.jpg
Mimo hlavní bloky byl zařazen zajímavý workshop o cannaterapii - léčbě spastických stavů, bolesti a nespavosti prostřednictvím konopí. A pro lidi, kteří pracují s lidmi po poškození míchy, také zážitkový workshop „Jaké by to bylo kdyby…“, který měl za cíl přiblížit život člověka po poškození míchy. 
sci_5.jpg   sci_3.jpg

Zpět na výpis aktualit
Pomáháme vozíčkářům

Pomáháme vozíčkářům

Díky vaší pomoci pomáháme klietnům zapojit se do života každý den.

Na co přispíváte? Chci darovat

vystrihovanka.jpg

Hlavní partneři

Více o našich partnerech