Miroslav Táborský naším HOSTEM

21. 5. 2018

Kapitán Novotný v Koljovi, Hálí v pohádce Lotrando a Zubejda, Vilda Hout v Tmavomodrém světě, Tlumočník v Dívce tvých snů, Karel Freistein v Oněgin byl Rusák.
To je jen zlomek rolí, kterých se skvěle zhostil výjimečný filmový a divadelní herec a dabér Miroslav Táborský.
Je nám ctí a potěšením, že právě on přijal naše pozvání a 21. 5. v podvečer bude Hostem pod Parapletem.

Rozhovor s Miroslavem Táborským povede již tradiční moderátor „Hostů“ Václav Uher.
Sám k blížícímu se setkání říká: „Na povídání s panem Táborským se těším od chvíle, kdy nám potvrdil termín své účasti.
Divadelní, filmový herec, režisér, dabér a v neposlední řadě také dlouhodobý příznivec Centra Paraple. Postavy jako kpt. Novotný z filmu Kolja, Hálí z pohádky Lotrando a Zubejda nebo Voháňka ze snímku Černí baroni už dnes patří mezi českou filmovou klasiku.
V současné době je také členem hereckého souboru Divadla Járy Cimrmana, kde hraje v inscenacích Dlouhý, Široký a Krátkozraký a nově také v Záskoku.
Je to činorodý profesionál, také vášnivý závodník na horských kolech, především však "milej zlatej" pan Miroslav Táborský.

Využijte příležitost, přijďte do Centra Paraple a prožijte večer v příjemné společnosti.
Těšíme se na vás.

Kdy: 21. 5. 2018 od 18:30 hod.
Kde: Centrum Paraple, o.p.s., Ovčárská 471/1b
Občerstvení: v kavárně Centra Paraple
Vstup: zdarma
Registrace: recepce@paraple.cz
Leták k akci: zde

Miroslav Táborský se narodil 9. listopadu 1959 v Praze. Jeho začátky v amatérském divadle se protahovaly více, než by si sám přál, protože na divadelní fakultu byl přijat až na čtvrtý pokus. Mezitím však vystudoval fyziku na pedagogické fakultě v Hradci Králové. DAMU absolvoval v roce 1987 a byl angažován kladenským divadlem, kde si hned v první sezoně zahrál několik velkých rolí.
Po přechodu do Prahy ho čekalo hubenější období, které využil k tomu, aby svou nezměrnou pracovitost nasměroval k dalšímu rozšíření výrazových prostředků, například v mimických rolích ve Studiu Gag Borise Hybnera.
Jeho domovskou scénou je Divadlo v Dlouhé, v minulých sezónách jsme ho mohli vidět v Divadle v Řeznické, ve Viole, několik let účinkuje i v Divadle Járy Cimrmana.
Na počátku 90. let se prosadil také ve filmových rolích. Díky svému nezaměnitelnému vzhledu, charakteru a geniální mimice je obsazován v mnoha filmech u nás i v zahraničí. Za roli překladatele ve španělském filmu Dívka mých snů získal v roce 1999 Goyovu cenu v kategorii Objev roku.

S využitím zdroje www.csfd.cz

Zpět na výpis aktualit
Pomáháme vozíčkářům

Pomáháme vozíčkářům

Díky vaší pomoci pomáháme klietnům zapojit se do života každý den.

Na co přispíváte? Chci darovat

vystrihovanka.jpg

Hlavní partneři

Více o našich partnerech