Představujeme naše partnery - Plzeňský Prazdroj

6. 10. 2017

Tradici pomáhat potřebným v předvánoční době začali v plzeňském pivovaru už jeho zakladatelé, plzeňští právováreční měšťané, ve 40. letech 19. století. Tento dobrý zvyk si uchovaly všechny generace sládků a zaměstnanců pivovaru.
Průběžně se proto snažili finančně podporovat i Centrum Paraple. Navíc se před pěti lety, k příležitosti 170. výročí plzeňského ležáku, rozhodli poprvé uspořádat unikátní dražbu uměleckých pivních lahví. Výše výtěžku určeného pro Centrum Paraple a ohlas veřejnosti všechny příjemně překvapily a z této události se pak stala velmi milá tradice.

Dražba pivních lahví

Dražba má, mimo jiné, poukázat i na to, že ty nejlepší věci mohou vzniknout uchováním tradic a předáváním osvědčených zkušeností z generace na generaci, což může platit pro sklářský průmysl i pivovarnictví, ale také pro tradici pomáhat těm, kteří to potřebují.
V roce 2016 dosáhla dražba rekordního výtěžku 1 173 122 Kč. Celkový výnos dražeb pro Centrum Paraple činí fantastických 4 545 970 Kč.

Další podpora

Pilsner Urquell nám ale nepomáhá pouze dražbou unikátních láhví, které se stávají součástí sbírek jak pravidelných, tak i nových dražitelů, ale i produktovou podporou charitativních akcí, jako je například Běh pro Paraple, nebo Golf pro Paraple.
V loňském roce byl dar navýšen ještě o výtěžek ze speciálního vánočního balení plzeňského piva, které obsahovalo kromě osmi lahví piva i skleněný půllitr, jehož potisk navrhl Maxim Velčovský. Z každého dárkového balení získalo Centrum Paraple na podporu své činnosti 5 Kč. 
A v neposlední řadě je společnost Plzeňský Prazdroj také sponzorem zábavného benefičního pořadu Hvězdy tančí pro Paraple, který bude na programu ČT 1 vysílán v sobotu 11. 11. od 20 hod.

Děkujeme!

Zpět na výpis aktualit
Pomáháme vozíčkářům

Pomáháme vozíčkářům

Díky vaší pomoci pomáháme klietnům zapojit se do života každý den.

Na co přispíváte? Chci darovat

vystrihovanka.jpg

Hlavní partneři

Více o našich partnerech