Převzali jsme šek s rekordní částkou

15. 2. 2018

Jak už jsme psali, předvánoční aukce deseti unikátních lahví Pilsner Urquell vynesla skvělou částku 1 683 145 korun.

Před několika dny předal šek symbolicky v Žižkovském divadle Járy Cimrmana Zdeňku Svěrákovi marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje Grant McKenzie. 
„Pilsner Urquell touto cestou nejen pomáhá, ale i spojuje lidi v těžké životní situaci, s těmi, kteří mají touhu i možnost přispět a zapojit se do prospěšného projektu. Ten jsme uspořádali už pošesté a každým rokem se symbolem této pomoci stává nádherný umělecký předmět inspirovaný plzeňským ležákem. Velmi mě těší, že projekt je rok od roku úspěšnější a částky rekordní. Nejdražší lahev byla v prosinci vydražena za 250 tisíc korun, což je nejdražší litr plzeňského ležáku na světě. Jsem rád, že tu zároveň mohu osobně poděkovat Centru Paraple i Zdeňku Svěrákovi za práci, které se věnují a těším se na letošní ročník aukce,“ řekl Grant McKenzie.

Výtěžek aukce designových pivních lahví využije Centrum Paraple na nákup terapeutických a sportovních pomůcek, jako je nový motomed, speciální kolo pro vozíčkáře handbike, lyže monoski nebo vozík na tanec. Část získaných finančních prostředků použije na mzdy osobních asistentů, kteří se v Centru Paraple střídají v nepřetržité 24 hodinové službě. Pomáhají klientům v průběhu jejich sociálně-rehabilitačního pobytu při běžných denních činnostech, jako je osobní hygiena nebo oblékání a doprovázejí je při všech aktivitách.

Tiskovou zprávu naleznete zde.

Zpět na výpis aktualit
Pomáháme vozíčkářům

Pomáháme vozíčkářům

Díky vaší pomoci pomáháme klietnům zapojit se do života každý den.

Na co přispíváte? Chci darovat

vystrihovanka.jpg

Hlavní partneři

Více o našich partnerech