Proč potřebujeme vaši pomoc?

4. 7. 2017

Centrum Paraple funguje od roku 1994, od roku 2010 jako obecně prospěšná společnost. Dlouhá doba na to, aby veřejnost dobře znala nás i naši práci.
A přesto stále čelíme neporozumění. Z čeho že ty neziskovky vlastně žijí?

Jak to funguje?

Svět byznysu funguje jednoduše. Firma nabízí produkty (služby), které zákazníci nakupují za tržní ceny, a zisk z prodeje plyne jejich majitelům.
Svět neziskovek funguje zpravidla trochu jinak. Neziskovky jako Paraple poskytují veřejné (sociální) služby, které by jejich příjemci sami ufinancovat nezvládli.
Neziskovky tedy musí hledat jiné zdroje (zpravidla dárce - jednotlivce nebo firmy), aby kvalitní péči lidem, jimž pomáhají, udrželi cenově dostupnou. Stát nebo obce pomáhají dotacemi, ale ty vždy podle pravidel pokryjí pouze určité pevně dané procento skutečných nákladů. Část nákladů tedy musí neziskovka pokrýt z darů.

Hospodaření Centra Paraple

V Centru Paraple je to dlouhodobě cca 50 % ročního rozpočtu. O tom, jak hospodaříme, se můžete kdykoliv přesvědčit na našem webu. Způsobů, jak podpořit Paraple a tím profesionální péči o lidi po poškození míchy, je několik. Fantazii se meze nekladou a jak vidíte, zdaleka to není jen o penězích.

Mohou mít neziskovky vlastně zisk, když jsou to neziskovky? Dobrá otázka, ale to si necháme zase na příště.Zpět na výpis aktualit
Pomáháme vozíčkářům

Pomáháme vozíčkářům

Díky vaší pomoci pomáháme klietnům zapojit se do života každý den.

Na co přispíváte? Chci darovat

vystrihovanka.jpg

Hlavní partneři

Více o našich partnerech