Tematický víkendový program – MÁMA, TÁTA NA VOZÍKU

27. 2. 2018

V pátek 26. ledna připomínalo Paraple dětskou hernu. Po chodbách se proháněly děti na odrážedlech, v tělocvičně vyrostl látkový hrad a kromě nezbytného pištění se Parapletem rozléhaly dětské písně. Začal tematický víkend Máma, táta na vozíku – setkání rodičů s dětmi, párů, které rodinu očekávají či těch, kteří zatím rodičovství zvažují.

Máma, táta na vozíku patří mezi pravidelné tematické víkendové programy Centra Paraple a jeho cílem je setkání rodin, ve kterých jeden z rodičů funguje na vozíku. Kromě cenného sdílení osobních zkušeností týkajících se plánování rodičovství a výchovy dětí byly pro 9 párů, které se lednového víkendu zúčastnily,  připraveny i praktické přednášky zaměřené na zlepšováky při  péči o malé děti, využití osobní asistence či tipy ve stravování, které zúčastněným předala nutriční terapeutka Aneta Sadílková. 

Pro každého byl víkend přínosný v něčem jiném. Paní Renata ocenila především příležitost nahlédnout do zákulisí fungování rodin s dětmi: “Viděla jsem, jak děti přinášejí do života nový rozměr, a že i s nimi se to dá zvládnout, to mě opravdu podpořilo a motivovalo.”

Věříme, že i pro ostatní byla doba strávená v Centru Paraple podnětně a příjemně stráveným časem, a že pro ně stejně jako pro další z účastnic, Janu, bylo úlevným zjištěním, že všichni řeší podobné věci, a že v tom nejedou sami.

Velké poděkování patří dobrovolníkům, bez nichž by hladký průběh víkendového programu nebylo možné zajistit, všem pracovníkům Centra Paraple za jejich odborný vklad  a samozřejmě samotným rodičům za aktivní a otevřený přístup. V neposlední řadě také jednomu z hlavních partnerů Centra Paraple, kterým je FLEXI životní pojištění a s jehož laskavou podporou můžeme program Máma, táta na vozíku realizovat.

Zpět na výpis aktualit
Pomáháme vozíčkářům

Pomáháme vozíčkářům

Díky vaší pomoci pomáháme klietnům zapojit se do života každý den.

Na co přispíváte? Chci darovat

vystrihovanka.jpg

Hlavní partneři

Více o našich partnerech