Terapeutické létání

21. 1. 2017

V rámci nekončícího procesu hledání nových a zajímavých cest jsme se rozhodli zařadit mezi prvky terapie i jeden méně obvyklý - acroyogu.
Acroyoga je skvělé párové cvičení na zapojení hlubokých stabilizačních svalů, pro zvýšení flexibility, celkové zpevnění těla, ale i pro relaxaci. Spojuje v sobě moudrost jógy, milující laskavost thajské masáže a dynamickou sílu akrobacie. Je vhodná téměř pro každého. Přizpůsobenou ji mohou cvičit i lidé s poškozením míchy. Její cvičení posouvá hranice všedních pohybových možností. Do Centra Paraple tuto metodu přinesla naše fyzioterapeutka Veronika Horáková.
Během dvou odpoledních workshopů se tým zkušených lektorů rozhodl acroyogu představit. Především našim klientů, jejich rodinným příslušníkům, přátelům a asistentům, ale i širší veřejnosti. Prosincové setkání bylo zaměřené na Lunar acroyogu. Účastníci se při něm seznámili s terapeutickou a relaxační složkou tohoto cvičení. V pondělí 23. ledna jsme jim ukázali její opačnou tvář, Dynamic acroyogu, která v sobě kloubí sílu, flexibilitu, balanci a eleganci.
Po absolvování workshopu a s vhodným zázemím mohou naši klienti acroyogu zařadit do cvičení v domácím prostředí, zájemcům tuto možnost nabízíme i v rámci sociálně-rehabilitačních pobytů v Centru Paraple.
Podívejte se do fotogalerie, jak nácvik acroyogy probíhá.

Zpět na výpis aktualit
Pomáháme vozíčkářům

Pomáháme vozíčkářům

Díky vaší pomoci pomáháme klietnům zapojit se do života každý den.

Na co přispíváte? Chci darovat

vystrihovanka.jpg

Hlavní partneři

Více o našich partnerech