Zahradní slavnost nabídla informace i krásný film

19. 9. 2017

V pondělí 18. září se v Centru Paraple setkali jeho klienti, pracovníci i přátelé. Připravili jsme pro ně informace o činnosti a plánech a o historii a současnosti péče o lidi s poškozením míchy
Setkání moderoval Vladimír Kroc, písničkami doprovázeli Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák, který v závěru, jako dárek všem přítomným, představil film „Po strništi bos“.
Hlavním hostem setkání byl významný neurochirurg a zakladatel české paraplegiologie prof. MUDr. Vladimír Beneš, DrSc. Poděkovali jsme mu za jeho celoživotní práci pro lidi s poškozením míchy.
Informačního bloku se kromě prof. Beneše a zástupců Centra Paraple, včetně jeho zakladatele Zdeňka Svěráka a ředitele Davida Lukeše, účastnilo také několik významných lékařů a dalších odborníků z této oblasti - MUDr. Richard Lukáš, Ph.D., doc. MUDr. Jiří Kříž, Ph.D. a prof. RNDr. Olga Štěpánková, CSc. z Katedry kybernetiky Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.
slavnost_3.jpg slavnost_4.JPG
slavnost_5.jpg slavnost_6.JPG
Z přednesených příspěvků vyplývá, že zdravotní péče o člověka s poškozením míchy vlastně nikdy nekončí. Přežít akutní období po úrazu nebo nemoci je pouze začátek, ale v průběhu celého dalšího života je člověk ohrožen dekubity a dalšími zdravotními komplikacemi.
Velký význam má prevence a nutně zapotřebí je také dobrá dispenzární péče, taková, která automaticky obsáhne všechny „staré“ i „nové“ pacienty.
V této souvislosti vyvstává otázka, proč dosud neexistuje centrální registr míšních poškození, který by soustřeďoval informace o pacientech a jejich zdravotních problémech a byl tak významnou oporou pro dořešení systému péče o ně.
Velmi zajímavý byl i příspěvek o pomoci lidem s poškozením míchy s využitím robotiky. Zdá se, že tato řešení jsou příslibem, který se blíží naplnění.
Velké poděkování patří všem zúčastněným za další příjemný a zároveň přínosný večer u nás v centru.
slavnost_1.JPG slavnost_2.jpg
slavnost_7.JPG slavnost_8.JPG

Zpět na výpis aktualit
Pomáháme vozíčkářům

Pomáháme vozíčkářům

Díky vaší pomoci pomáháme klietnům zapojit se do života každý den.

Na co přispíváte? Chci darovat

vystrihovanka.jpg

Hlavní partneři

Více o našich partnerech