Poslední dva týdny v září byly ve znamení handbiků. Tematické programy Cyklistiky jsme uspořádali v Nových Zámcích. První týden byl učen pro cyklisty začátečníky a druhý týden pro zkušené jezdce.

Na kola se s námi vydalo v letošním roce 18 klientů - 8 začátečníků a 10 pokročilých. Počasí nám přálo, a tak jsme celých 14 dní zvládli v suchu. Hlavní koordinátor a velitel obou týdnů byl pohybový terapeut Láďa, který měl po celých 14 dní dvě pomocné pravé ruce, a to Šárku z erga a Filipa ze sportu – tímto jim děkujeme a velké díky patří i všem ostatním terapeutům, asistentům a doprovodům.

První týden začal pozvolna nastavováním a seznamováním s handbiky. Rozdělili jsme se do rychlé a ještě rychlejší skupiny a mapovali jsme okolí – především občerstvovací stanice, kde jsme dobíjeli energii na vydřené kilometry. Díky vydařenému počasí, skvělé náladě a dobrému jídlu jsme si celý týden užili.

V sobotu se nám vystřídali skupiny a jelo se dál. Předpověď počasí nás lehce vylekala, ale všechno dobře dopadlo a někteří se dokonce i opálili. Zážitky z jízd jsme si po večerech vykládali během bowlingu a stolních her.

Za dva týdny se našlapalo okolo 450 km, bylo to pěkné rozloučení s letní sezónou a my se pomalu jdeme připravovat na zimu, sníh a další zážitky. 

Cyklisťák 2021