AKTUALITY

Miroslav Táborský naším HOSTEM

21. května 2018 Miroslav Táborský naším HOSTEM

Kapitán Novotný v Koljovi, Hálí v pohádce Lotrando a Zubejda, Vilda Hout v Tmavomodrém světě, Tlumočník v Dívce tvých snů, Karel Freistein v Oněgin byl Rusák.
To je jen zlomek rolí, kterých se skvěle zhostil výjimečný filmový a divadelní herec a dabér Miroslav Táborský.
Je nám ctí a potěšením, že právě on přijal naše pozvání a 21. 5. v podvečer bude Hostem pod Parapletem.

Rozhovor s Miroslavem Táborským povede již tradiční moderátor „Hostů“ Václav Uher.
Sám k blížícímu se setkání říká: „Na povídání s panem Táborským se těším od chvíle, kdy nám potvrdil termín své účasti.
Divadelní, filmový herec, režisér, dabér a v neposlední řadě také dlouhodobý příznivec Centra Paraple. Postavy jako kpt. Novotný z filmu Kolja, Hálí z pohádky Lotrando a Zubejda nebo Voháňka ze snímku Černí baroni už dnes patří mezi českou filmovou klasiku.
V současné době je také členem hereckého souboru Divadla Járy Cimrmana, kde hraje v inscenacích Dlouhý, Široký a Krátkozraký a nově také v Záskoku.
Je to činorodý profesionál, také vášnivý závodník na horských kolech, především však "milej zlatej" pan Miroslav Táborský.“

Využijte příležitost, přijďte do Centra Paraple a prožijte večer v příjemné společnosti.
Těšíme se na vás.

Kdy: 21. 5. 2018 od 18:30 hod.
Kde: Centrum Paraple, o.p.s., Ovčárská 471/1b
Občerstvení: v kavárně Centra Paraple
Vstup: zdarma
Registrace: ~.po6196LTCk8Zfd05pJ
Leták k akci: zde

Miroslav Táborský se narodil 9. listopadu 1959 v Praze. Jeho začátky v amatérském divadle se protahovaly více, než by si sám přál, protože na divadelní fakultu byl přijat až na čtvrtý pokus. Mezitím však vystudoval fyziku na pedagogické fakultě v Hradci Králové. DAMU absolvoval v roce 1987 a byl angažován kladenským divadlem, kde si hned v první sezoně zahrál několik velkých rolí.
Po přechodu do Prahy ho čekalo hubenější období, které využil k tomu, aby svou nezměrnou pracovitost nasměroval k dalšímu rozšíření výrazových prostředků, například v mimických rolích ve Studiu Gag Borise Hybnera.
Jeho domovskou scénou je Divadlo v Dlouhé, v minulých sezónách jsme ho mohli vidět v Divadle v Řeznické, ve Viole, několik let účinkuje i v Divadle Járy Cimrmana.
Na počátku 90. let se prosadil také ve filmových rolích. Díky svému nezaměnitelnému vzhledu, charakteru a geniální mimice je obsazován v mnoha filmech u nás i v zahraničí. Za roli překladatele ve španělském filmu Dívka mých snů získal v roce 1999 Goyovu cenu v kategorii Objev roku.

S využitím zdroje www.csfd.cz

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat