AKTUALITY

Odborná konference

14. června 2019 Odborná konference

Šestého a sedmého června se v hotelu Pyramida konala XI. odborná konference a setkání spinálních jednotek, kterou organizovala spinální jednotka FN Motol vedená doc. MUDr. Jiřím Křížem, Ph.D., který je jedním z členů správní rady Centra Paraple a také předsedou České společnosti pro míšní léze.

Program byl velice kvalitně obsazen a svými přednáškami jej obohatili i specialisté z Kanady. Mezi vystupujícími měli silné zastoupení i odborníci z Centra Paraple.

Celkově považujeme konferenci za úspěšnou a i reakce účastníků to potvrzují. Nejsilnějším momentem byl z našeho pohledu pocit sounáležitosti ve společné věci a tím myslíme i potvrzení, že péče o spinálního pacienta je v České republice výjimečná.

Ještě bychom zde rádi upozornili na nově vydanou knihu Poranění míchy (Jiří Kříž et al.), která je sice primárně určena zdravotníkům, ale určitě je čtivá pro kohokoliv, kdo chce více pochopit problematiku poranění míchy.

O knize ze stránek nakladatelství:
Snahou týmu autorů ze Spinální jednotky FN v Motole a jejich blízkých spolupracovníků bylo zachytit všechny aspekty míšního poranění. Kniha by tak mohla oslovit širokou skupinu zdravotníků, kteří se během své praxe setkají se spinálním pacientem.
Odkaz: http://www.galen.cz/idistrik/vydav/?module=katalog&page[book]=5791
Pozn.: Kniha je do 30. 6. za zvýhodněnou cenu 1 800 Kč

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat