AKTUALITY

Převzali jsme šek s rekordní částkou

15. února 2018 Převzali jsme šek s rekordní částkou

Jak už jsme psali, předvánoční aukce deseti unikátních lahví Pilsner Urquell vynesla skvělou částku 1 683 145 korun

Před několika dny předal šek symbolicky v Žižkovském divadle Járy Cimrmana Zdeňku Svěrákovi marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje Grant McKenzie.
„Pilsner Urquell touto cestou nejen pomáhá, ale i spojuje lidi v těžké životní situaci, s těmi, kteří mají touhu i možnost přispět a zapojit se do prospěšného projektu. Ten jsme uspořádali už pošesté a každým rokem se symbolem této pomoci stává nádherný umělecký předmět inspirovaný plzeňským ležákem. Velmi mě těší, že projekt je rok od roku úspěšnější a částky rekordní. Nejdražší lahev byla v prosinci vydražena za 250 tisíc korun, což je nejdražší litr plzeňského ležáku na světě. Jsem rád, že tu zároveň mohu osobně poděkovat Centru Paraple i Zdeňku Svěrákovi za práci, které se věnují a těším se na letošní ročník aukce,“ řekl Grant McKenzie.

Výtěžek aukce designových pivních lahví využije Centrum Paraple na nákup terapeutických a sportovních pomůcek, jako je nový motomed, speciální kolo pro vozíčkáře handbike, lyže monoski nebo vozík na tanec. Část získaných finančních prostředků použije na mzdy osobních asistentů, kteří se v Centru Paraple střídají v nepřetržité 24 hodinové službě. Pomáhají klientům v průběhu jejich sociálně-rehabilitačního pobytu při běžných denních činnostech, jako je osobní hygiena nebo oblékání a doprovázejí je při všech aktivitách.

Tiskovou zprávu naleznete zde.

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat