AKTUALITY

SCI Day 2018 - Pro svět otevřený lidem s poraněním míchy

5. září 2018 SCI Day 2018 - Pro svět otevřený lidem s poraněním míchy

Přidejte se k nám nejen jako hosté programu Dne poranění míchy, ale i jako aktivní účastníci dobročinného závodu Týden jízdy pro Den poranění míchy.

Den poranění míchy - 5. 9. 2018

Stejně jako v předchozích dvou letech jsme se rozhodli 5. 9. 2018 otevřít brány Centra Paraple a připojit se tak k mezinárodnímu Dni poranění míchy. Společně s Českou asociací paraplegiků – CZEPA, z.s. a Českou společností pro míšní léze (ČLS JEP) jsme připravili program, který může obohatit každého.

Letos budou přednášky a workshopy věnovány tématům bolesti, domácí péče a asistence, ochraně práv, dekubitů a v neposlední řadě tématu virtuální reality a jejímu využití při terapii.

Kromě hlavního programu, který začíná ve 13 hodin, se můžete těšit na koncert britského muzikanta a kytarového virtuosa Justina Lavashe nebo se můžete nechat "unést" našimi průvodci a podívat se, jak to v Centru Paraple chodí.

Program SCI Day 2018 naleznete zde.
Leták ke koncertu Justina Lavashe zde.

sci_day_logo_nl

Týden jízdy pro Den poranění míchy 29. 8. – 4. 9. 2018

V rámci programu Dne poranění míchy jsme přichystali jednu novinku. Rozhodli jsme se propojit osvětu s dobročinností a uspořádat sportovní výzvu Týden jízdy pro Den poranění míchy, jejíž výtěžek bude věnován na podporu činnosti České společnosti pro míšní léze.

Soutěže se může zúčastnit úplně kdokoliv. Stačí, když si vybere, za kterou organizaci ze spinálního řetězce chce „závodit“ a přihlásí se.
Cílem je pomoct vybrané organizaci ujet či ujít co nejvíce kilometrů v průběhu týdne od 29. 8 do 4. 9. 2018. Organizace, která v součtu kilometrů dojede nejdál, vyhrává. A vy společně s ní.

Jaký způsob pohybu si zvolíte a při jaké příležitosti se do toho pustíte, záleží jen na vás.


Více informací o Dni poranění míchy a o Týdnu jízdy pro Den poranění míchy naleznete na sciday.cz.

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat