Prázdniny se pomalu schylovaly ke svému konci a tak bylo nutno tento čas ještě využít pobytem někde u vody. Vzhledem k tomu, že poslední roky už je velmi těžké sehnat ubytování na Lipně, kam jsme každý rok s klienty jezdili, tak se v hledáčku nových míst objevil kemp na Nechranické přehradě, kde jsme strávili týden od 23. - 27. 8. 2021.

Sporty v přírodě2Místo se nám na mapě velmi líbilo svou dobrou dostupností a možností všemožných aktivit v okolí. Naše představa byla strávit celý týden u vody. Předem jsme kemp jeli obhlédnout, abychom věděli, co všechno budou muset zvládnout klienti, a co asistenti tak, aby pobyt proběhl ku spokojenosti všech. Po důkladném zvážení všem pro a proti jsme si dali limit 7 klientů a objednali 5 chatek. Čím více se termín blížil, tím více jsme se těšili, až do chvíle, než jsme viděli, že počasí nebude asi úplně na koupaní, ale spíše na deku a hrnek teplého čaje. Bohužel se předpovědi vyplnily a první den jsme zvládli pouze pozorovat kapky deště dopadající na okno restaurace a v dáli zvlněnou Nechranickou přehradu. Nezbývalo, než vytáhnout stolní hry a doufat v lepší zítřky. Druhý den od rána déšť ustál a tak jsme vytáhli naše oblíbené venkovní hry Kubb a Bociiu. Odpoledne poloviny vyrazila na dvouhodinový výlet na kole a druhá půlka už netrpělivě očekávala příjezd trenérky jachtinku. V podvečer jsme spustili jachtičku na vodu a sledovali první nesmělé otáčky prvního odvážlivce na zvlněné hladině přehrady. Třetí den se nám konečně poštěstilo a sluníčko rozehrálo svou symfonii naplno a nám konečně bylo teplo. Vyzkoušeli jsme všichni jachtink, seakajaky a padleboard, a ti odvážnější z nás se i koupali. Bohužel to bylo naposled, co se nám sluníčko ukázalo a tak jsme poslední dva dny věnovali střelbě ze vzduchové pistole, foukačce a lukostřelbě.

Co říct závěrem? Pobyt na Nechranické přehradě byl skvělou volbou, jen to počasí nám trochu narušilo plány, ale náladu nám rozhodně nezkazilo. Všechny naplánované aktivity se zvládli a klienti odjižděli s úsměvem od ucha k uchu, tak co víc si přát? Snad jen více štěstí s výběrem termínu na příští rok. Přidáš se taky? Tak nám napiš, není nic snadnějšího :)

Sporty v přírodě1