AKTUALITY

Tematický program - Splouvání vody

13. června 2022
Tematický program - Splouvání vody

Klienti Centra Paraple se letos v termínu od 6. 6. do 10. 6. s námi již tradičně vydali na vodu. Nechte se vtáhnout do příběhu Eliškou Šulcovou, která nejen že zazářila ve StarDance, ale neměla sebemenší problém vyměnit záři reflektorů za záchrannou vestu a kurz si užila!

„Vodácký kurz je ten nejnáročnější na kterém jsem byla, ale zároveň ten nejkrásnější. Není to pro každého. Pár dní bez komfortu a pohodlí vydrží jen ty správní tvrďáci.” Eliška Šulcová

V pondělí odpoledne jsme se všichni sešli v kempu Branná u Vyššího Brodu - třicet statečných a jeden pes. Plán na celý týden je jasný, stany stojí, večeře se vaří a o dobrou náladu není nouze. První noc byla v suchu!

V úterý nám počasí (ne)přálo a hned první den na lodích nás přesvědčil, že voda může padat ze všech stran a úhlů. Polední návštěva kláštera ve Vyšším Brodě s dvacetisedmi schody byla pro všechny výzvou, ale ne tak velikou jako následné splouvání prvního úseku - voda na lodi, voda v lodi, voda na nás, voda na všech a všude. Přijeli jsme mokří, víc mokří už jsme být nemohli. Rychlé přesuny, sušení, teplé jídlo a spánek, to vše jsme potřebovali. Statečně jsme přežili druhou noc.

Středa byla po náročném úterku za odměnu. Slunce, občerstvení a chytání bronzu nás provázelo po celý den. Nikam jsme nespěchali a užívali si klidnou vodu s několika jezy. Přesunuli jsme se do kempu Krumlov. Večer strávený u ohně a her zakončil krásný den. V teple a s klidem na duši jsme se vyspali i třetí noc.

Čtvrtek nás zavedl až do Zlaté Koruny, kde jsme po krátké plavbě obdivovali krásy místního kláštera. Oheň, kytara a zpěv - poslední večer stál za to. Čtvrtou noc jsme také zvládli bez deště a s dobrou náladou k tomu.

Páteční balení, společné focení, ochutnávání chlebových placek a loučení u Dívčího kamene zakončilo krásný týden plný dobrodružství a překonávání se.

Děkujeme všem klientům za statečnost a dobrou náladu i v nepříznivém počasí, děkujeme všem vodáckým instruktorům za výbavu, trpělivost a cenné rady, děkujeme všem dobrovolníkům a studentům za pomoc a pozitivní energii, děkujeme naším kolegům z Centra Paraple za spolupráci - bez Vás by to nešlo! Budeme se těšit na další společné zážitky, tak AHOJ!

Fotky z vody naleznete v naší galerii.

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat