Tiskové zprávy

Aukce pro Paraple vynesla tři miliony korun!

30. listopadu 2020
Aukce pro Paraple vynesla tři miliony korun!

Tradiční aukční den Galerie KODL, ve svém pořadí už čtyřiaosmdesátý, se konal v online prostředí 29. 11. 2020 a do dějin se zapsal jako aukce s největším výnosem v České republice. A to, co se podařilo skvělému týmu Galerie KODL v celkové aukci, mělo dopad i na Aukci pro Paraple. Chuť dražitelů získat své kýžené dílo se potkala se solidaritou a celkový výtěžek 3 000 000 Kč bude již podeváté předán naší organizaci. 

Již se stalo tradicí, že současní umělci darují do dobročinných aukcí Galerie KODL špičková díla. Letos se k nim přidali i štědří dárci z řad klientů galerie. Dražila se díla Rudolfa Burdy, Patrika Hábla, Jana Kalába, Magdaleny Jetelové, Pasty Onera, Jaroslava Róny, Ivany Štenclové a trojice obrazů od Karla Gotta.

Aukce pro Paraple od Galerie KODL je jednou ze stěžejních podpor Centra Paraple, které více než 25 let působí v oblasti neziskového sektoru, zejména na poli poskytování sociálních služeb pro lidi po poškození míchy. 

Z celého srdce děkuji Martinu Kodlovi a jeho týmu, Františku Vyskočilovi, patronům aukce panu Kačerovi a Svěrákovi, všem dražitelům a dárcům umění.
 
David LukešKontakt pro média:

Jarmila Vrzalová, tel.: +420 774 980 918, email: 58EwZ-54ckMk2~l7VX~zRb5h7.kmb

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat