Tiskové zprávy

Rekordní dražba pivních lahví - neuvěřitelných 700 tisíc za jednu lahev!

14. prosince 2018 Rekordní dražba pivních lahví - neuvěřitelných 700 tisíc za jednu lahev!

Praha, 14. prosince 2018 Již sedmý ročník charitativní dražby designových lahví Pilsner Urquell pro Centrum Paraple vynesl celkem 2 759 988 korun a překonal tak minulý ročník
o 1 076 843 Kč. Nejdražší originální láhev podle návrhu Václava Mlynáře a Jakuba Pollága ze studia deFORM vynesla neuvěřitelých 700 000 korun
.

Dražbou uměleckých pivních lahví pomáhá Pilsner Urquell před Vánoci už tradičně Centru Paraple. Letos se v aukci, která proběhla na serveru iDnes.cz, vydražilo deset unikátních lahví, které jsou inspirované 100. výročním založení samostatného Československa. Lahve získali dražitelé, kteří nabídli nejvyšší cenu. Hodnota nejdražší aukční lahve letos dosáhla absolutního rekordu 700 000 korun, téměř trojnásobku oproti minulému roku.

Celý výtěžek dražby poputuje na konto Centra Paraple, které pomáhá lidem s poškozením míchy a jejich rodinám. „Mám radost, že o sedmou dobročinnou aukci krásných a originálních pivních lahví Pilsner Urquell měli dražitelé tak velký zájem, že letos vydražená částka přesáhla loňskou o víc než milion korun. Každý rok je výtěžek dražby pro Centrum Paraple významnou pomocí. Finanční prostředky z letošní aukce použije Centrum Paraple na provoz budovy a potřebné opravy a údržbu, na nákup sportovních a rehabilitačních pomůcek a na mzdové náklady zdravotních sester, které se starají o klienty při jejich pobytu v Centru Paraple. Přátelům z Plzně i dražitelům moc děkujeme za podporu a těšíme se na další úspěšné roky!“ hodnotí výsledek Zdeněk Svěrák, zakladatel Centra Paraple.

Návrhu designu lahve se letos ujali symbolicky Čech a Slovák – Václav Mlynář a Jakub Pollág ze studia deFORM, umělečtí ředitelé renomované sklárny Bomma. Cílem bylo vytvořit lahev, která by svým uměleckým provedením oslavovala 100 let republiky. Vznikla série unikátních pivních lahví, z nichž každá je jedinečná a odkazuje na důležité milníky v našich dějinách. Motivy na lahvích připomínají třeba založení Československa v roce 1918, konec druhé světové války, vznik Charty 77 nebo Sametovou revoluci. Po obvodu každé z lahví je vybroušeno sto faset jako symbol výročí sta let, a do křišťálové zátky je vtisknuta československá trikolora. K dekoraci ručně foukané křišťálové lahve autoři využili výjimečný brus sklárny Bomma. „Navrhnout design aukčních lahví Pilsner Urquell v roce, kdy slavíme významná výročí československé státnosti, pro nás byla opravdová výzva. O to větší radost máme z rekordního výsledku dražby. Tyto unikátní lahve teď budou těšit úspěšné dražitele,
a všechny dohromady nás těší podpora, kterou celý projekt přinesl lidem s vážným zdravotním hendikepem
,“ říkají Václav Mlynář a Jakub Pollág.

Unikátní projekt aukčních lahví navazuje na dlouholetou pivovarskou tradici. Už zakladatelé pivovaru pomáhali v předvánočním čase potřebným, a my v té tradici rádi pokračujeme. Aukční lahve už sedm let spojují pivovarské a sklářské řemeslo s příležitostí pomoci těm, kteří to potřebují. Letošní výsledek je skvělá zpráva! Chtěl bych opravdu srdečně poděkovat všem, kteří se zapojili do dražby a společně s námi pomáhají lidem ve složité životní situaci,“ říká Grant Liversage, generální ředitel Plzeňského Prazdroje.

V loňském roce šlo necelých 1,7 milionu korun z aukce designových pivních lahví na mzdy asistentů nebo třeba na nákup sportovních a terapeutických pomůcek, jako je speciální handbike pro vozíčkáře nebo vozík na tanec.

Noví majitelé lahví budou na začátku příštího roku pozváni do historických sklepů plzeňského pivovaru, kde jim budou jejich lahve slavnostně předány. Zde si také do nich pod vedením emeritního vrchního sládka Václava Berky budou moci načepovat plzeňský ležák v té nejlepší kvalitě přímo z ležáckých sudů.

Tisková mluvčí Plzeňského Prazdroje Jitka Němečková je médiím k dispozici na těchto kontaktech: jitka.nemeckova@asahibeer.cz, + 420 731 193 191

Manažer public relations Centa Paraple Honza Dolínek

Poznámky pro editory:

  • Unikátní lahve pro prémiový plzeňský ležák navrhovali v minulých letech přední designéři, mimo jiné Lars Kemper, Maxim Velčovský, Miroslava Kupčíková, Lenka Husárková s Bořkem Šípkem nebo Lukáš Jabůrek. Na výrobě aukčních lahví spolupracují designéři s předními českými sklárnami.
  • Sedm uspořádaných dražeb unikátních lahví dosud vyneslo Centru Paraple celkem 8 883 548 korun.
  • Aukce se letos konala 13. prosince na serveru iDnes.cz
  • S celkovým prodejem přes 11 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2017 (včetně licenčních výrob v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat

Hlavní partneři

Flexi: životní pojištění od Kooperativy
Česká televize Český rozhlas Radiožurnál Kaufland Galerie Kodl
Nadační fond Avast Opel Trigema Vinné sklepy Lechovice Volkswagen Financial Services Vyskočil, Krošlák a partneři s.r.o., advokátní kancelář