Tiskové zprávy

Škoda Auto předala Centru Paraple do užívání čtyři vozy

27. července 2020
Škoda Auto předala Centru Paraple do užívání čtyři vozy
  • Mladoboleslavská automobilka zůstává i v roce 2020 hlavním partnerem Centra Paraple, do užívání mu předala 4 vozy ŠKODA
  • Program ŠKODA Handy pomáhá handicapovaným motoristům – mimo jiné i klientům Centra Paraple
  • ŠKODA AUTO opět přispívá osobám s hendikepem na řidičské kurzy v grantu ŠKODA NEŘÍDIT
  • ŠKODA AUTO se v rámci strategie společenské odpovědnosti ŠKODA AUTO POMÁHÁ zaměřuje na 4 základní pilíře, mezi něž patří i podpora bezbariérové mobility

Mladá Boleslav, 23. července 2020 – Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáhá lidem na invalidním vozíku po poškození míchy a jejich rodinám se zvládáním těžkých životních situací. Od začátku spolupracuje s automobilkou ŠKODA AUTO, která se později stala jeho hlavním partnerem. V rámci tohoto partnerství byly nyní předány 4 nové vozy značky ŠKODA.

Stalo se tak v rámci akce „Sejdeme se na zahradě“, která se uskutečnila v areálu Centra Paraple. To může díky podpoře veřejnosti pomáhat znevýhodněným spoluobčanům a jejich příbuzným. Svými službami motivuje klienty v úsilí o samostatnost a společenské i pracovní uplatnění. Hlavní náplní jsou sociální rehabilitace a odborné poradenství. Statistiky ukazují, že každý rok v důsledku úrazu nebo onemocnění dojde k poškození míchy a k následnému ochrnutí zhruba u 250 lidí. Téměř třetina z nich se stane novými klienty Centra Paraple, jehož pomoci využívá ročně asi 1400 lidí z celé republiky. Personálu Centra i jeho klientům budou nově sloužit celkem 4 vozy ŠKODA, které při této příležitosti předal Petr Janeba, vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika.

„ŠKODA AUTO je dlouhodobě aktivní v oblasti bezbariérové mobility, proto nám spolupráce s Centrem Paraple dává smysl. Uvědomujeme si, že právě pro tělesně postižené má mobilita v nejširším smyslu toho slova klíčový význam. I díky činnosti organizací, jako je Centrum Paraple, mohou handicapovaní snáze překonávat obtíže plynoucí z omezené mobility. Jsme rádi, že k této pomoci můžeme svým dílem přispět,ʺ řekl při předání vozů Petr Janeba.

ŠKODA AUTO pomáhá klientům Centra Paraple a jejich rodinným příslušníkům, jakož i dalším handicapovaným spoluobčanům, prostřednictvím svého programu ŠKODA Handy. Jeho zásluhou mohou osoby se sníženou pohyblivostí již od roku 2010 čerpat řadu benefitů. ŠKODA Handy centra pomáhají klientům při výběru vhodného vozu a jeho úpravách, ale také při jednání s úřady a vyřizováním nezbytné administrativy. Ve spolupráci s partnerskými úpravci API CZ a Hurt zajistí přestavbu vozu tak, aby odpovídal potřebám konkrétního uživatele. Poradci poskytují komplexní servis a zákazníkům asistují při zpracování žádostí o státní příspěvky na zvláštní pomůcky i na mobilitu. Mohou zajistit pomoc s vyřízením vratky DPH při nákupu nového vozu do stanovené výše, doporučí nejlepší služby pro dofinancování koupě vozu a poradí se spoustou dalších detailů. Tuzemské zastoupení mladoboleslavské automobilky však vychází vstříc držitelům průkazů ZTP a ZTP/P nejen kvalitním poradenstvím, ale i neméně důležitou finanční podporou. Zájemci mohou při nákupu nového vozu ŠKODA získat slevu. Popřípadě jsou pro program k dispozici prověřené automobily ze sítě certifikovaných prodejců ojetých vozů ŠKODA Plus. Nad rámec přímé slevy z doporučené pořizovací ceny nového vozu v hotovosti i na úvěr je zákazníkovi obstaráno přihlášení vozu zdarma.

ŠKODA AUTO mimo jiné ve spolupráci s Kontem bariéry spouští další výběrové kolo grantového programu ŠKODA NEŘÍDIT a do 15. 10. 2020 mohou držitelé průkazu ZTP, či ZTP/P na webu www.skoda-neridit.cz žádat o grantovou podporu až 15 000 Kč na absolvování řidičského kurzu a získání řidičského oprávnění.

ŠKODA AUTO se na poli firemní společenské odpovědnosti ŠKODA AUTO POMÁHÁ zaměřuje na čtyři základní pilíře. Vedle bezbariérové mobility, kam patří právě program ŠKODA Handy nebo grant ŠKODA Neřídit, či podpora rehabilitačních ústavů Kladruby, Luže Košumberk a Hrabyně, se dále koncentruje na pomoc znevýhodněným dětem například prostřednictvím projektu Rozjedu to ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové, dopravní bezpečnost prostřednictvím Výzkumu dopravní bezpečnosti a podporu technického vzdělávání. K tomu je nutno přičíst výraznou ekologickou angažovanost, zapojení zaměstnanců do projektu zaměstnaneckých sbírek i aktivní podporu lokalit, kde se nacházejí výrobní závody. Česká automobilka tak podporuje bezpečnost v ulicích měst zlepšováním přehlednosti přechodů pro chodce, rozvíjí vzdělání žáků mateřských, základních i středních škol, přispívá na chod místních sportovních klubů a sponzoruje kulturní akce v regionech.

Pro další informace, prosím, kontaktujte:
Tomáš Kotera
Vedoucí Komunikace podniku
T +420 326 811 773
ahzk9Waga.EkQOQk6hqkMZkl-5pJ

Pavel Jína
Tiskový mluvčí ŠKODA AUTO ČR
T +420 326 811 776
_8Io2W%a98m%CcagZ8ik_de4Ys

Tisková zpráva ke stažení zde.


SKODA 3D Standard Logo_CMYK

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat