David vystudoval Univerzitu Komenského v Bratislavě – obor právo, jako právník a později marketingový specialista působil v soukromém sektoru.

Mnoho let se angažuje a prosazuje zájmy osob s poškozením míchy. Od roku 2009 dobrovolně působil jako člen předsednictva Svazu paraplegiků, který se od 2012 přejmenoval na Českou asociaci paraplegiků - CZEPA. Od roku 2011 do roku 2022 působil jako jednatel asociace. Aktivně sleduje problematiku osob s poškozením míchy a přináší inovativní podněty ze zahraničí (zejména USA), které se snaží aplikovat do českých podmínek. V období 2010 – 2016 byl členem správní rady Centra Paraple o.p.s., od března 2016 je jeho ředitelem.

David je také aktivním sportovcem – ragbistou. Ragby vozíčkářů se věnuje přes deset let a je předsedou Českého ragbyového svazu vozíčkářů a v současné době i trenérem národního týmu. Společně se svým organizačním týmem pořádá největší turnaj ragby vozíčkářů na světě – Rugbymania. V minulosti působil i jako místopředseda Českého svazu tělesně postižených sportovců.

V roce 2014 a 2016 byl nominován na Cenu Olgy Havlové, v roce 2014 obdržel zvláštní cenu za vynikající realizaci projektu.

Neexistuje snad nic, co by Davida nezajímalo a nebavilo, tedy kromě nicnedělání. Nápady se z něj řinou všemi směry a zaměstnávají mnoho lidí :-). Miluje wheelchairrugby, procházky, nová místa a nové zážitky, jen někdy rád unikne do samoty a přemýšlení. Dobře se cítí v přírodě i v mumraji velkoměsta, bez jednoho ani druhého nevydrží dlouho.

Rád se kochá životem, láskou a krásou okamžiku.