Tomáš Drábek
garant sociální oblasti ahzk9W8jW9ruQOQhWknz2329g 724 848 841

Tomáš vystudoval na Univerzitě Karlově husitskou teologii a psychosociální studia. A proto, že ho vzdělávání baví, absolvoval po škole dále např. rekvalifikaci zaměřenou na management neziskových organizací nebo trénink konzultantů odborného poradenství pro lidi postižené syndromem demence.

Od roku 2003 působí v Klubu vozíčkářů Petýrkova na Praze 11 – nejprve osm let pracoval v přímé péči, posléze jako sociální pracovník a od roku 2013 jako ředitel a vedoucí služby osobní asistence. V současnosti vykonává již jen funkci ředitele této společnosti. Několik let pracoval souběžně také v poradně pro osoby s tělesným postižením na Praze 8.

Pracovat v Centru Paraple pro něj byla vždy milá představa, proto je rád, že se stal jeho součástí. Na kratší úvazek nejdříve pracoval v letech 2018 až 2022 jako metodik kvality sociálních služeb a od roku 2023 spolupracuje s Centrem Paraple jako garant sociální oblasti – jeho práce je nyní zaměřená na součinnost se střešními organizacemi či konkrétní tematické oblasti.

Tomáš se se zájmem aktivně účastní různých akcí zaměřených na podporu intimního života lidí se zdravotním postižením a je autorem publikace pro pracovníky sociálního poradenství na téma „Partnerský a sexuální život osob se zdravotním postižením“. Podílel jsem se také na vzniku Paraplecí knihy „Ano, můžeme! Kámasútra pro vozíčkáře“.

Přes patnáct let se jako rozhodčí a asistent věnuje ragby vozíčkářů, které je jeho srdcovou záležitostí. Tomáš je ženatý, s manželkou Monikou má dceru Zoe a žije v Lanškrouně. Ve volném čase se věnuje především rodině, a pokud mu zbyde ještě nějaká volná chvíle, tak si rád zahraje deskové hry nebo na kytaru.