Tomáš Drábek

metodik kvality sociálních služeb ahzk9W8jW9ruQOQhWknz2329g 274 001 318

Tomáš vystudoval na Univerzitě Karlově husitskou teologii a psychosociální studia. A proto, že ho vzdělávání baví, absolvoval po škole dále např. rekvalifikaci zaměřenou na management neziskových organizací nebo trénink konzultantů odborného poradenství pro lidi postižené syndromem demence.

Od roku 2003 působí v Klubu vozíčkářů Petýrkova na Praze 11 – nejprve osm let pracoval v přímé péči, posléze jako sociální pracovník a od roku 2013 jako ředitel a vedoucí služby osobní asistence. V současnosti vykonává již jen funkci ředitele této společnosti.
V letech 2011 až 2015 souběžně pracoval v poradně pro osoby s tělesným postižením na Praze 8.

Pracovat v Centru Paraple pro něj byla vždy milá představa, proto je rád, že se na kratší úvazek stal v září 2018 jeho součástí. Jeho práce je zde zaměřená na soulad dobré praxe týmu odborníků v Centru Paraple se zákonnými požadavky standardů kvality sociálních služeb.
Tomáš se se zájmem aktivně účastní různých akcí zaměřených na podporu intimního života lidí se zdravotním postižením a je autorem publikace pro pracovníky sociálního poradenství na téma „Partnerský a sexuální život osob se zdravotním postižením“.

Přes deset let se jako rozhodčí a asistent věnuje ragby vozíčkářů, které je jeho srdcovou záležitostí.

Tomáš je ženatý, s manželkou Monikou má dceru Zoe. Ve volném čase se věnuje především rodině, a pokud mu zbyde ještě nějaká volná chvíle, tak si rád zahraje deskové hry nebo na kytaru v jeho kapele.

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat