Den na vozíku

14. listopadu 2021

Univerzita Karlova a Centrum Paraple ve čtvrtek 11. 11. společně uspořádali první Den na vozíku. Cílem akce bylo dát studentům možnost vyzkoušet si, jaké to je pohybovat se v prostředí fakult na vozíku, a zároveň získat finanční pomoc na podporu činnosti Centra Paraple. Po celý tento den bylo možné zakoupit společný symbol – originální dřevěnou brož, navrženou speciálně pro tuto příležitost.

A co se v rámci Dne na vozíku dělo? Na Právnické fakultě a na Fakultě humanitních studií byly k dispozici čtyři vozíky a spolu s nimi i naši instruktoři nácviku soběstačnosti. Ti pomáhali studentům, kteří si chtěli náročnost pohybu na vozíku osobně vyzkoušet, a to včetně plnění několika úkolů (např. půjčit si knihu v knihovně nebo se občerstvit v menze). Součástí akce bylo také slavnostní poklepání kamene u příležitosti zahájení výstavby bezbariérového vstupu do Právnické fakulty, diskuzní fórum za účasti rektora Tomáše Zimy, prorektorky Mileny Králíčkové, ředitele Centra Paraple Davida Lukeše a zástupců UK Pointu.

Den na vozíku byl zároveň konkrétním odrazem nedávno podepsaného memoranda o spolupráci mezi Univerzitou Karlovou a Centrem Paraple. Patrony akce se stali rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima a ředitel Centra Paraple David Lukeš.

Děkujeme za spolupráci!

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat