Tematický program - Splouvání Vltavy

11. června 2021

Foto: Lukáš Klingora

Splouvání řeky, v našem případě Vltavy, je jeden z tematických programů, na kterém si naši klienti mohou vyzkoušet pobyt v přírodě se vším všudy. Kempy podél řeky, ve kterých se ubytováváme, jsou bariérové zcela či alespoň částečně. Tuto skutečnost využíváme pro nácvik, jak tyto těžší podmínky zvládnout nejdříve ve zkušených a laskavých rukách našich terapeutů a asistentů a později s rodinou či přáteli. Spíme ve stanu na karimatce a ve spacáku. Ti odvážnější i pod širým nebem, když počasí přeje. Snídaně a večeře si připravujeme sami, i když společně. Někdo krájí, někdo míchá, někdo koření. Obědy řešíme cestou.

Samotné splouvání probíhá na stabilních nafukovacích lodích, do kterých se vkládají speciálně upravené sedačky. Úvodní slovo zakončíme všeříkajícím komentářem: „Kdo zvládne vodu, zvládne všechno.“

Přinášíme vám fotografie ze dne, kdy naši vodáci projížděli krásným historickým centrem Českého Krumlova. V našem červencovém magazínu se s vámi o své dojmy podělí klientky Nina Křehotová a Kateřina Soumarová. Příjemné čtení a ahóóój!

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat