V letošním roce opět nabitým paraplecími aktivitami nemohl chybět ani oblíbený kurz Všeobecných sportů. Tak jsme první říjnový týden vyrazili na Nové Zámky, kde jsme byli ubytování v bezbariérovém hotelu s milým personálem. Tímto děkujeme Sport hotel relax Na Kopečku za skvělé zázemí během celého týdne. Kurz byl nabitý sportovními aktivitami od začátku až do konce, a tak než jsme se nadáli, jsme se zase balili.

Pondělí jsme začali zlehka hraním stolního tenisu, bocci a badmintonu. Odpoledne následoval Kin-ball a den zakončila večerní týmová vědomostní hra. V úterý za námi přijela lukostřelkyně Terka Brandtlová a celé dopoledne se nám věnovala - trocha teorie a hodně praxe, vychytávek a návodů, jak co nejlépe trefit terč, ideálně do středu. Po obědě následoval tenis pod vedením Martina Markalouse a golf nám představili Pavel Bambousek a Zbyněk Kotek. Středeční krásné počasí nám hrálo do karet, a proto jsme nemohli mít lepší třešničku na dortu v podání vyhlídkových letů. Letecký den nám zařídil a uspořádal Marián Vilhan s kolegy z Mladé Boleslavi – moc děkujeme leteckému sdružení Aves Bohemica za organizaci letů a prohlídku leteckého muzea! Poslední den byl věnován čtyřkolkám a orientačnímu běhu. Navštívili nás kluci z Motoklubu vozíčkářů, se kterými už domlouváme čtyřdenní kurz v roce 2023 (více informací Vám rádi poskytnou členové pohybovém úseku). Orientační závod byl pak pod vedením Míši Krunclové a Jany Kosťové ze Sportovního klubu vozíčkářů.

Na kurzu jsme si mohli vyzkoušet několik nových sportů i se zdokonalit v těch, co už známe. Proto doufáme, že někdo v sobě objevil skrytého sportovního nadšence, budoucího paralympionika nebo aspoň našel nový koníček.

Velké díky patří také všem sportovcům a organizacím, bez kterých by kurz nešel tak hezky zorganizovat. Samozřejmě děkujeme také naším kolegům z Centra Paraple za dobrou náladu, energii a pomoc.