Díky komu se mohou klienti Centra Paraple podívat do míst, kam se bez pomoci druhých nedostanou? S kým vyráží na kulturní, sportovní či jiné akce? Kdo jim asistuje na nákupech, procházkách nebo při tréninku v Parapleti? Naši skvělí dobrovolníci!

Zájemci o dobrovolnictví v Centru Paraple jsou aktivní lidé s touhou pomáhat, kde je potřeba a my je nadšeně proškolujeme. Zatím poslední výcvik jsme uspořádali v říjnu. Sešlo se deset skvělých lidí a už se těší, až s klienty Centra Paraple vyrazí do víru velkoměsta. Všichni se procvičili při manipulaci s vozíkem, skládání a rozkládání, natrénovali jízdu na cvičném chodníčku, na ulici, v MHD, rozšířili si znalosti o zdravotní specifika vozíčkářů a mnoho dalšího. S našimi dobrovolníky se není čeho bát!

Jak to vidí jedna z účastnic:
Výcvik dobrovolníků jsem navštívila s očekáváním, že po jeho absolvování budu moct využít svůj volný čas a pomoci těm, kteří si nemohou bez asistence dopřát kulturní či sportovní aktivity, nebo jen obyčejnou návštěvu obchodu. Setkání s pracovníky, a i ostatními dobrovolníky, a hlavně reálný výcvik v terénu, posunul mé vnímání pomoci. Upřímně, netušila jsem kolik překážek musí vozíčkář v každodenním životě překonávat. Nejen, že celý kolektiv Centra Paraple je báječný a krásně se o nás staral, ale hlavně musím ocenit jejich odbornost a empatii, s kterou ke klientům přistupují a po celý výcvik nám alespoň kousek chtěli předat. Věřím, že většina z nás dobrovolníků, co se výcviku zúčastnila, odcházela domů s pocitem, že jejich rozhodnutí pomáhat klientům Centra Paraple dává smysl, a už se těší, jako já, na první setkání s jedním z nich. Ještě jednou moc děkuji za příjemné a smysluplné chvíle s vámi v Centru Paraple.
Bylo to boží!
Petra