Taneční páry v rámci pátého ročníku charitativního večera StarDance pomohly získat pro Centrum Paraple rekordní částku 21 525 429 korun, což je nejvíce za celou historii vysílání pořadu. Náš hvězdný večer byl odvysílán v sobotu 27. 11. 2021 od 20:00 hodin.

Benefiční večer přinesl neopakovatelnou atmosféru. Letos pět tanečních párů věnovalo své tance pěti klientům z Centra Paraple, kteří se pro tento večer stali jejich patrony. Těšit jsme se mohli z rumby, tanga a quickstepu, ve kterých zazářily taneční páry Jan Cina s Adrianou Maškovou, Martina Viktorie Kopecká s Markem Dědíkem, Tomáš Verner s Kristýnou Coufalovou, Tereza Černochová s Dominikem Vodičkou a Mirai Navrátil s Terezou Pruckovou. Druhou část večera otevřel společný tanec všech patronů a tanečních párů v úchvatné choreografii Marka Zelinky, ve které handicap nebyl žádnou překážkou. Pořadem nás opět provedli moderátoři Tereza Kostková a Marek Eben.

Zdeněk Svěrák ocenil podporu České televize, účinkujících a veřejnosti slovy: „Děkuji České televizi. Nejen, že nás informuje a baví, ale taky spojuje. Česká televize a její diváci pomáhají našim klientům na vozíku vrátit se po těžkém úrazu do života. Díky Vám všem tu pro ně je Centrum Paraple už 27 let!“

„V těžké době, která každý den přináší utrpení v přímém přenosu, je o to cennější cítit soudržnost lidí a jejich zájem o druhé. Moc děkujeme všem, kteří nás podporují a pomáhají tím nejen našim klientům, ale dělají svět milejší všem“
uvedl David Lukeš ředitel Centra Paraple.

V sedmém speciálním kole oblíbené velkolepé taneční show žádný soutěžící nevypadl. Diváci však mohli posílat nejen dárcovské DMS zprávy, ale také bylo možné přispět libovolnou finanční částkou pomocí QR kódu nebo věnovat finanční dar na sbírkový účet. Česká televize tak už popáté předala slavnostně šek v Centru Paraple za přítomnosti Zdeňka Svěráka, Davida Lukeše, tanečních párů a patronů.

Peníze použijeme k financování pobytové služby sociální rehabilitace pro lidi s poškozením míchy, zejména k úhradě platů zaměstnanců multioborového týmu. Součástí tohoto týmu jsou zdravotní sestry, psycholožky, ergoterapeutky, fyzioterapeuti, pohyboví terapeuti, sociální pracovnice a početný tým osobních asistentů. Lidé mohou přispívat i po skončení přímého přenosu, a to formou dárcovské SMS ve tvaru DMS PARAPLE 30, DMS PARAPLE 60 nebo DMS PARAPLE 90 na číslo 87 777 nebo zasláním finančních prostředků na sbírkový účet 932932932/0300.


Kontakt pro média:
Jarmila Vrzalová, tel.: +420 774 980 918, email: jarmila.vrzalova@paraple.cz

Tisková zpráva ke stažení ZDE.


Loga_Partneři CP