Jarda, 57 let

6. prosince 2017 Jarda, 57 let

Loni jsem měl o dvanáct kilo více. Teď mám 99, ale ještě by to chtělo těch deset, mám v sobě hodně vody. Snažím se dostat z toho maximum. Jinak jsem docela v pohodě. Bydlím sám v baráku, vše si plánuji. V Poličce mám vše na jedné ulici. Na té ulici jsem měl penziony, dům, autoservis. Bydlel jsem se ženou, ale rozloučili jsme se. V dobrém. Má penziony, vím, že bych se o ně nemohl starat. Servis jsem pronajal. A mám svůj dům, bazének, terasu.

Dělal jsem dvacet let auta, ale stalo se mi to na motorce. Přes 22 let jsem závodil, jezdil jsem motocross a motorka se mi stala osudná. Během závodu starých pánů mi před skokem vypadla rychlost… Byla to Suzuki 250.

S bývalou ženou mám dva kluky. Když měl jeden z nich sedm roků, měl nehodu na Kawasaki 60. Lekl se, když jel z kopce dolů. Týden byl v bezvědomí a se závoděním byl konec. I když jsem si chvíli říkal, že to není takový problém, že se to stává.

Teď je mu čtrnáct a jezdí BMX. Ten starší objevil vzpírání a to ho teď baví. S manželkou jsme se rozvedli, jsem o sedmnáct let starší. Vím, že jsem jí zatavil, bylo té péče o mě hodně a ona to vše dělala. Stejně by to nemělo dlouhého trvání. Teď má přítele a vede penziony. O mě se starají osobní asistenti, mám nastavený svůj týden a funguje to, za to jsem rád.
Z prvního manželství mám ještě 32 letou holku. Navštěvujeme se a těším se už na vnoučata.

Musím Paraple pochválit, je to dobře zařízené. Uvede tě to do obrazu, co se má, jak se posunout. Musím pochválit lidi tady – Petra, Šárku, Martina, Iva, Lukáše…, prostě všechny. Jsou to lidi, kteří tady mají své místo. Po úrazu jsem byl v Kladrubech, byl jsem na tom hodně blbě, nevzal jsem ani telefon a tak z té doby nemám ani žádné kontakty. Zkusit Paraple jsem se rozhodl loni, mluvili o tom kluci v Košumberku, a tak jsem se rozhodl sem jet.

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat