Galerie KODL pořádá v neděli 28. května 2023 tradiční aukci, na které budou dražena i díla, jejichž výtěžek bude věnován Centru Paraple. 

Galerie KODL podporuje Centrum Paraple od roku 2015. Uspořádala již jedenáct aukcí výtvarného umění a výtěžek z prodeje uměleckých děl využíváme na naše služby. 

„Tradice Aukce pro Paraple se stala jednou z výrazných finančních a společenských opor naší činnosti. Umění, které pomůže lidem na vozíku, získává ještě další význam. Tohoto spojení si velmi vážíme.“
Mgr. David Lukeš, ředitel Centra Paraple

A jak naše spolupráce vznikla?
„Na samém počátku našich dobročinných aukcí byl jeden příjemný večer přímo v Centru Paraple. Tehdy v té nesmírně milé a spontánní atmosféře vznikla myšlenka nestát jen opodál a pokusit se aspoň trochu pomoci tam, kde je to skutečně třeba. Finanční dar mi však připadal všední a poněkud bez nápadu. Protože je můj život spojen s obrazy, hledal jsem jako vždy cestu tímto směrem. Nejlepší nápady většinou přicházejí ve společnosti dobrých kamarádů. František Vyskočil dodal impuls a Jan Kačer vymyslel současnou podobu. A tak jsme všichni spojili síly a odměnou nám nebyl jen povzbudivý úspěch, ale i milý úsměv na tváři těch, kteří to potřebují.“
PhDr. Martin Kodl, zakladatel a majitel Galerie Kodl

Výzva:  

Podpořit naše centrum prostřednictvím Aukce pro Paraple budete moci v rámci 89. aukčního dne Galerie KODL. Pokud sami uvažujte o prodeji uměleckého díla a chtěli byste zároveň podpořit Centrum Paraple, ozvěte se nám a my Vás propojíme s panem doktorem Kodlem a jeho úžasným týmem. Kontaktní osoba: Jana Lukešová, 775 980 918, 58AkO-kc0lBFRYUS_8Ek6-94Ys.

Více informací na www.aukceproparaple.cz.