Aukční lahve Pilsner Urquell pro Paraple

Aukční lahve Pilsner Urquell pro Paraple
9. prosince 2021

Termín konání desátého ročníku charitativní on-line aukce designových pivních lahví, kterou tradičně pořádá Pilsner Urquell ve prospěch Centra Paraple, se bude konat 9. prosince na MALL.TV.

V Jenštejně, 4. listopadu 2021 – Dnes byla ve sklárně Janštejn představena desátá série Aukčních lahví Pilsner Urquell. Jubilejní ročník oslavuje inspirativní ženy. Letošní edici proto navrhla jedna z nejvýznamnějších českých designerek Lucie Koldová a ambasadorkami projektu se stalo deset výjimečných žen, které svou prací a jednáním inspirují nejen své okolí ale i celou společnost.

Pomoc potřebným je v Plzni tradicí už od dob zakladatelů pivovaru, plzeňských právovárečných měšťanů. Jednou z aktivit, kterou Pilsner Urquell na tuto tradici navazuje je aukce výjimečných uměleckých pivních lahví. Již deset let pořádá v předvánočním čase tuto charitativní dražbu, jejíž výtěžek putuje na konto Centra Paraple, které podporuje lidi na vozíku a jejich rodiny.

Tématem letošní jubilejní dražby jsou úspěšné a inspirativní ženy. Limitovaná edice lahví vznikla v uplynulých týdnech v české sklárně Janštejn podle návrhu přední české designérky Lucie Koldové, jejíž dílo obdivují lidé nejen u nás. „Těší mě, že se mohu podílet na projektu, který spojuje dobročinnost a dvě tradiční česká řemesla – pivovarnictví a sklářství. Moje radost je o to větší, že si mě Pilsner Urguell vybral pro ročník, který oslavuje ženy,” říká Lucie Koldová jedna z nejvýznamnějších českých designérek současnosti.

Letošní návrh speciálních lahví je podle Lucie Koldové založen na ženské tajemnosti. Každá lahev bude jedinečná, stejně jako jsou jedinečné ambasadorky projektu. Jsou mezi nimi ženy známé z televizích obrazovek i filmového plátna – herečka Magda Vašáryová, zpěvačka Barbora Poláková, herečka a moderátorku Tereza Kostková a dokumentaristka Helena Třeštíková. Český sport proslavila oštěpařka Bára Špotáková a v akademickém světě jsou osobnostmi zase rektorka Masarykovy univerzity Danuše Nerudová a předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová. Inspirací pro ostatní jsou i farářka Martina Viktorie Kopecká, výčepní Martina Navrátilová a ilustrátorka Eliška Podzimková.

Lahve vznikaly v uplynulých týdnech v české sklárně Janštejn, známé ve světě svou rukodělnou výrobou uměleckých objektů a osvětlovacích těles z recyklovaného skla. „Sklo a pivo vždy patřily k sobě – vychlazené a načepované pivo vždy patřilo do krásné sklenice. Jsme rádi, že nás Pilsner Urquell oslovil pro svůj charitativní projekt, který spojuje to nejlepší, co v zemi máme – sklo, pivo a ženy,” říká Jan Rabell, majitel Sklárny Janštejn.

Více informací naleznete na www.aukcnilahveproparaple.cz

PU 2021

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat