Centrum Paraple – 27 let díky vám

Centrum Paraple – 27 let díky vám
1. září 2021 — 30. září 2021 Centrum Černý Most

Srdečně Vás zveme na výstavu fotografií "Centrum Paraple – 27 let díky vám" autorů Jana Altnera a Tomáše Lisého. Uskuteční se od 1. 9. do 30. 9. 2021 v nákupním Centru Černý Most. 

Výstava fotografií představuje budovu Centra Paraple, prostředí, služby, poskytované lidem s poškozením míchy, veřejné akce na podporu činnosti a také některé ze zástupců a přátel Centra Paraple.

Veřejná vernisáž výstavy – setkání se Zdeňkem Svěrákem, zástupci Centra Paraple, autory fotografií a partnery výstavy se uskuteční v úterý 14. září v 15:00 – 16:30 hod.

Fotografové

Jan Altner
Absolvent Pražské fotografické školy, fotograf a novinář Honza Altner už 3 roky spolupracuje s Centrem Paraple. Přidal ho ke svým dalším charitativním aktivitám a jeho fotografie zaznamenávají především společenské události a setkání s přáteli a osobnostmi pro Paraple významnými.

Tomáš Lisý
V Centru Paraple pravidelně fotografuje od roku 2000. Zaujali ho lidé, kteří se perou o svůj život a jeho podobu, i ti kolem nich. Vedle své profese fotografa se Tomáš, sám aktivní sportovec, věnuje sportovním aktivitám vozíčkářů. Založil spolek Sportability, který pomáhá lidem s postižením najít cestu ke sportu a dále se mu věnovat. 


„Centrum Paraple otevřel Zdeněk Svěrák s občanským sdružením Svaz paraplegiků v r. 1994. Společně s Českou televizí oslovil v pořadu Dobročinná akademie veřejnost a požádal o podporu pro činnost centra, které pomáhá lidem s poškozením míchy. Stal se zakladatelem, prezidentem správní rady, rádcem a přítelem Centra Paraple. Díky němu má mnoho lidí na vozíku o něco lehčí život. Zdeněk Svěrák, zakladatel Centra Paraple, oslavil letos významné životní jubileum. Děkujeme mu za všechno, co dlouhá léta dělá pro lidi s poškozením míchy a nejen pro ně.“ David Lukeš, ředitel Centra Paraple, o. p. s.

Partneři výstavy:
CČM, CZE 7, eprinter

Kontakt:
PhDr. Alena Kábrtová, tel.: +420 602250935, e-mail: kabrtovaa@seznam.cz

Tisková zpráva ke stažení ZDE. 

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat