Nenechte si ujít setkání s profesorem Pafkem

Nenechte si ujít setkání s profesorem Pafkem
14. března 2019

Centrum Paraple dýchá už 25 let. Lidem po poškození míchy pomáhá rozdýchat těžké chvíle, dodává jim druhý dech a vrací je do života. Pravda, použít slovo dech čtyřikrát ve dvou větách je slohově kostrbaté, ale v tomto případě zcela na místě.
 
V roce 2019 si připomínáme 25. výročí Centra Paraple. Mimo jiné také tematickými večery se vzácnými hosty, kteří významně ovlivnili jeho činnost a fungování.

Tím prvním bude Pavel Pafko, eminentní plicní chirurg, rytíř českého lékařského stavu a člen dozorčí rady Centra Paraple. 

Pavel Pafko za více než padesát let své praxe provedl přes 13 000 operací, z nichž mediálně nejznámější byla ta, při které v roce 1996 odstranil plicní nádor prezidentovi Václavu Havlovi a o rok později provedl první transplantaci plic v Česku.
Slovenský rodák, který při okupaci v roce 1968 ošetřoval zraněné v Praze, se významným způsobem podílel na vývoji plicní chirurgie u nás. Téměř dvacet let stál v čele III. chirurgické kliniky pražské Fakultní nemocnice Motol. Je autorem několika odborných knih, které se staly důležitou oporou nové generaci plicních chirurgů.

V jednom z rozhovorů pan profesor řekl: “Dostal jsem hrníček na kávu s ouškem uvnitř a s nápisem „Pro ty, co už mají všechno“. Rád se na něj dívám. Mám dobré zdraví, práci, vynikající manželku, s níž jsem padesát let, tři dcery, pět vnoučat, sportuji, co víc si mohu přát. Mám všechno.”  

A právě o tom všem si budeme s panem profesorem povídat 14. 3. 2019 od 17:30 v Centru Paraple.

Dodejme, že na akci jste srdečně zváni!

Leták k akci zde.

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat