Paraple – 27 let díky vám

Paraple – 27 let díky vám
19. října 2021 — 10. listopadu 2021 Metropole Zličín

Srdečně Vás zveme na výstavu fotografií "Centrum Paraple – 27 let díky vám" autorů Jana Altnera a Tomáše Lisého. Uskuteční se od 19. 10. do 10. 11. 2021 v Metropoli Zličín. 

Fotografie představují Centrum Paraple, prostředí, služby, poskytované lidem s poškozením míchy, veřejné akce na podporu činnosti a také lidi spojené s Parapletem.

Veřejná vernisáž výstavy se uskuteční 2. 11. od 16:00 do 17:30 hodin za účasti Zdeňka Svěráka, zástupců Centra Paraple, autorů fotografií, partnerů výstavy a dalších hostů.


Tématem vernisáže je otevřenost a přátelský přístup společnosti vůči lidem se znevýhodněním, podpora a pomoc při překonávání překážek způsobených handicapem. To všechno prosazuje Centrum Paraple i partner výstavy fotografií Metropole Zličín. Proto je dnem vernisáže první listopadové úterý, den, nazývaný Purple Tuesday.

Purple Tuesday je mezinárodní akcí vyzývající komerční společnosti i neziskové organizace ke zlepšení přístupu k hendikepovaným zákazníkům. Ti jsou mnohdy z důvodu svých zdravotních omezení vyloučeni z řady aktivit běžného života. Tradice fialových úterků vznikla ve Velké Británii a Metropole Zličín se k akci připojuje coby člen skupiny Unibail-Rodamco-Westfield. Účastí na akci Purple Tuesday se instituce zavazují přizpůsobit své provozovny i nabídku služeb všem lidem bez ohledu na jejich zdravotní omezení.

Autoři fotografií:

Honza Altner, fotograf a novinář, absolvent Pražské fotografické školy, už 3 roky spolupracuje  s Centrem Paraple. Přidal ho ke svým dalším charitativním aktivitám a jeho fotografie zaznamenávají především společenské události a setkání s klienty, přáteli a s osobnostmi pro Paraple významnými.

Tomáš Lisý v Centru Paraple pravidelně fotografuje od roku 2000. Zaujali ho lidé, kteří se perou o svůj život a jeho podobu, i ti kolem nich. Vedle své profese fotografa se Tomáš, sám aktivní sportovec, věnuje sportovním aktivitám vozíčkářů. Založil spolek Sportability, který pomáhá lidem s postižením najít cestu ke sportu a dále se mu věnovat.

Partneři výstavy:
Metropole Zličín, CZE 7, eprinter

Kontakt:
PhDr. Alena Kábrtová, tel.: +420 602 250 935, e-mail: 68oB-~l7W7c-93pfWfkmb
Jarmila Vrzalová, tel.: +420 774 980 918, e-mail: 58EwZ-54ckMk2~l7VX~zRb5h7.kmb

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

MZ

MZ1

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat