Díky dobrovolníkům se vozíčkáři mohou podívat i do míst, kam si sami netroufají nebo kam se bez pomoci druhých nedostanou.

Pravidelně každý rok pořádáme výcvik dobrovolníků určený pro ty, kteří si rádi na dobrý  sáhnou vlastníma rukama a bez nároku na odměnu věnují kus sebe pro lepší svět. Součástí zaškolení je kromě teorie samozřejmě i praktická výuka, kdy si adepti na paraplecí dobrovolníky vyzkouší ovládání, skládání a jízdu na vozíku, asistenci na cvičném chodníčku s různými povrchy, ve městě i v MHD. Jsme rádi, že díky dobrovolnictví propojujeme lidi, kteří by se jinak nejspíš minuli.

Klienti využívají doprovod nejčastěji na kulturní a sportovní akce, procházky, nákupy, výlety. Milou společnost a pomoc dobrovolníků vítáme i na pravidelných workshopech a kurzech v Centru Paraple. Jejich pomocné ruce se hodí také na našich veřejných akcích, jako je například Běh pro Paraple. Velmi rádi jsme i za expertní dobrovolníky se zkušenostmi nebo zájmy v oblastech jako je grafika, překlady, foto/audio/video, produkce, PR, údržba pozemku aj.

Pokud raději darujete sebe než peníze, pak je dobrovolnictví ideální možností právě pro vás. Být dobrovolník je o radosti, smysluplnosti, obohacení. Člověk pozná nové prostředí, lidi, jiný způsob přemýšlení, jiné priority.

Zkuste to i vy a přihlaste se naší koordinátorce dobrovolníků Veronice Formánkové.

Děkujeme a těšíme se na setkání s vámi!

Dobrovolníci