2017

Rekordní dražba lahví Pilsner Urquell

14. prosince 2017 Rekordní dražba lahví Pilsner Urquell

Dražba uměleckých pivních lahví je tradičním předvánočním projektem značky Pilsner Urquell na pomoc Centru Paraple, který nás letos dokonale překvapil štědrostí všech dražitelů.

Hodnota nejdražší lahve se vyšplhala až na 250 tisíc korun a samotná dražba se přihazováním protáhla skoro o hodinu. „Láhev vystavíme v restauraci Srdcovka u drsnejch, kterou otvíráme 1. února 2018 v pražských Stodůlkách,“ řekl majitel podniku, který přihodil nejvyšší částku. Aukce se účastnil již podruhé za sebou. „Dobře se přihazuje, když víte, že peníze jdou Centru Paraple,“ prozradil dražitel, který prozatím na serveru iDnes nechtěl zveřejnit své jméno.

„Tradici pomáhat potřebným v předvánoční době začali v našem pivovaru už jeho zakladatelé, plzeňští právováreční měšťané. Tento zvyk zůstal v pivovaru zachován a my na něj takto opět navazujeme. Všem účastníkům dobročinné dražby bychom chtěli srdečně poděkovat. Velice nás těší, že můžeme tímto způsobem již pošesté pomoci lidem, kteří se dostali do těžké životní situace,“ uvedl Grant McKenzie, marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje.

V Centru Paraple využijeme získané peníze na nákup terapeutických a sportovních pomůcek, jako je nový motomed, speciální kolo pro vozíčkáře handbike, lyže monoski nebo vozík na tanec.
„Mám velkou radost, že dobrý nápad Plzeňského Prazdroje se už 6 let setkává s takovým úspěchem. Dražba krásných pivních lahví Pilsner Urquell letos Parapleti přinesla peníze na sportovní pomůcky a na mzdy asistentů, kteří jsou po ruce, když našim klientům chybí vlastní síly. Výsledek - 1 683 145 korun je pro nás skvělá zpráva, děkujeme!” říká Zdeněk Svěrák, zakladatel Centra Paraple.
Těšíme se, až se v novém roce s majiteli vydražených lahví setkáme osobně a budeme mít možnost jim poděkovat za to, že nám udělali již 13. prosince takový předčasný krásný štědrý večer.

Tiskovou zprávu naleznete zde.

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat