2019

ISCOS 2019

13. listopadu 2019
ISCOS 2019

58. výroční vědecké setkání Mezinárodní společnosti pro poranění míchy se konalo ve dnech 5. – 7. listopadu 2019 v kongresovém centru Akropolis ve francouzské Nice.

ISCoS 2019 se zúčastnilo více než 1 200 specialistů na poranění míchy, většinou lékařů specializovaných na problematiku poškození míchy. v posledních letech se každoroční setkání stává více interdisciplinárním a sdružuje rozmanitou skupinu zahrnující také zdravotní sestry, neurology, neurochirurgy, traumatology, fyzioterapeuty, sociální pracovníky, ergoterapeuty, ortopedy, chirurgy, psychology, sportovní terapeuty a urologové. Program setkání, workshopy a komentované postery vyzívají delegáty ke sdílení znalostí a zkušeností při výzkumu nových inovací ve svém oboru.

Výprava Centra Paraple do Nice měla splnit dva hlavní cíle. Prezentovat naši činnost příspěvky v sekci posterů (Poster první (Ergoterapie) An Interdisciplinary Team for Sexuality Training of SCI Patients: Insights from Centrum Paraple; poster druhý (Fyzioterapie) Assessing the Risk of Respiratory System Compromise in Patients with Cervical Spinal Cord Lesions in Chronic Stage) a na přednáškách, diskuzích, workshopech, nebo rozhovorech u ostatních prezentovaných posterů načerpat co nejvíce informací přenositelných do naší práce v Centru Paraple. Oba tyto účely byly nad míru splněny, a ještě přišlo něco navíc. Více o tom napíšeme v článku v zimním Magazínu Paraple Speciál, který vyjde počátkem prosince.

Nosnými tématy letošní konference byla sexualita (poruchy, těhotenství a mateřství), dech, zažívání a mikrobiom, vertikalizace, respektive vliv chůze v eksokeletonu a kvalita života.

IMG_5936

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat