AKTUALITY

Den na vozíku 2022

24. listopadu 2022
Den na vozíku 2022

V rámci spolupráce s Univerzitou Karlovou proběhl dne 24. 11. 2022 na pražské Fakultě tělovýchovy a sportu a na plzeňské Lékařské fakultě "Den na vozíku". Cílem bylo přiblížit studentům problematiku pohybu na vozíku z pohledu studenta.

Studenti i vyučující si vyzkoušeli, jaké nástrahy na ně číhají, pokud si chtějí například zapůjčit skripta v knihovně,  koupit si v kavárně nebo menze něco k zakousnutí nebo třeba kávu či zda jsou v posluchárnách adekvátní místa pro studenty na vozíku.

Na plzeňské fakultě byl zájem opravdu velký a studenti i vyučující se snažili zvládnout zadané úkoly co nejvíce samostatně a získali jsme od nich i zajímavé postřehy. Studenti se většinou shodli, že nový kampus je pro vozíčkáře velice přívětivý, ale přeci jen pár drobností ke zlepšení našli. Například zmiňovali krátký čas pro nastoupení do výtahu a výšku pultu v kavárně. Akci nicméně všichni hodnotili jako velice přínosnou.

"Děkuji za příležitost si vyzkoušet aspoň chvilku ze dne ze života na vozíku!"
"Bylo to těžší, než jsem si myslela!"
"Jsem ráda, za nový kampus, protože v bývalých budovách by bezbariérový přístup nebyl možný!"
" Víc takových HANDS ON akcí!"

Odpoledne ještě proběhla zajímavá přednáška, kterou vedli ředitel Centra Paraple David Lukeš a specialistka spinální problematiky Lenka Honzátková.

Jedinou kaňkou na úspěšné akci pak bylo nedobrovolné ukončení akce na pražské fakultě, která musela být z technických důvodů vyklizena.

Fotografie z akce naleznete v naší galerii.

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat