Hlavním mezinárodním mottem bylo Covid–19 a lidé s poškozením míchy "Zůstaňte zdraví za pomoci telekomunikace a telemedicíny" (Covid-19 and SCI: Staying healthy with the help of Telecommunication and Telehealth). 

V Centru Paraple jsme začali dvoudenní konferencí 3. - 4. 9. o trochu dříve (mezinárodně jsou Dny poranění míchy vyhlášené na 5.9). Téma Covidu se objevovalo v programu SCI Day  v různých přednáškách sociálního a zdravotního charakteru. "Jak jsme se měli ve vlnách covidu a využívali distanční péče" hodnotili a představili zástupci tzv. terciární péče z CZEPA, ParaCentra Fénix a také Centra Paraple.

Nezůstali jsme jen u tématu Covidu, i když téma zdraví stále zůstávalo v popředí. Rozsáhlý páteční blok seznámil posluchače s novinkami pro zlepšení kvality života lidí po poranění míchy. Zazněly zde přednášky odborníků a specialistů z řad Členů výboru společnosti pro míšní léze.

Sobotní blok potvrdil, že péče o sebe se vyplatí. Základem je dobře jíst a udržet si kvalitní mikrobiom, dobře se vyspat a zůstat aktivní a v pohodě - jak jednoduché!

Zážitkové worshopy - "Jóga pro radost" a "Je toho moc" ukončily konferenční čas a mohli jsme přivítat vzácného hosta Pod Parapletem MUDr. Karla Nešpora. Oproti zvyklostem jsme nezůstali jen posluchači, ale také jsme se zapojili do cvičení a tréninku smíchu.

Závěrem zbývá poděkovat všem, kteří aktivně sdíleli své přednášky a vám všem, kteří jste přišli svou účastí podpořit Dny poranění míchy. Pravidelné setkání odborníků, klientů, studentů a dalších podporuje společné naladění, poskytuje inspiraci pro další práci a hlavně pro život.

SCI Day_video_2021