AKTUALITY

Právnická fakulta UK má novou nájezdní rampu

9. března 2022
Právnická fakulta UK má novou nájezdní rampu

Právnická fakulta Univerzity Karlovy má novou nájezdní rampu , na jejíž základní kámen nedávno poklepal ředitel Centra Paraple David Lukeš. Univerzita Karlova tak odstranila další bariéru pro přístup do historické budovy v centru Prahy.

Podle děkana fakulty Radima Boháče je třeba problém bezbariérovosti průběžně řešit také s ohledem na historický charakter památkově chráněné budovy. Pan děkan také vyjádřil radost na tím, že se daří nacházet vhodná řešení a poznamenal, že plošina rozhodně není poslední změnou, která fakultu na cestě za plnou bezbariérovostí čeká.

Tajemník provozního oddělení fakulty Aleš Hájek uvedl: „Plánujeme další kroky směrem k větší bezbariérovosti naší fakulty, než vystavění plošiny před budovou… Zcela určitě musíme odstranit prahy u dveří na studijním oddělení a zajistit bezbariérové přístupy do kanceláří, povolit brano na dveřích, aby nebyly tak těžce otevíratelné, anebo rovnou zavést elektrické otevírače. Také zvažujeme, že zámky na toaletách vyměníme, aby byly kompatibilní s tzv. euroklíčem. Naše budova v tomto směru doznala už vcelku hodně úprav – vystavěli jsme plošiny uvnitř budovy, pevné i elektrické, a momentálně probíhá i výměna plošiny do knihovny. Sám pan ředitel Centra Paraple si naši fakultu projel na vozíčku a dal nám pár návrhů, jak by se dále daly vylepšit například toalety. Takže do budoucna nás čeká ještě hodně práce.“

Logo UK

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat