AKTUALITY

Sbírka na ortézy od dětských čtenářů

2. září 2022
Sbírka na ortézy od dětských čtenářů

Zapojte děti do výzvy. Připravili jsme sbírku na zkušební ortézy pro klienty Centra Paraple, do které se mohou zapojit jen ti nejmenší.

Chtít se postavit nebo chtít chodit je pro lidi s míšním poškozením často největším přáním.

V Centru Paraple se poslední dva roky intenzivně věnujeme tématu vertikalizace a chůze u lidí s poškozením míchy. V současné době na trhu existuje poměrně velké množství pomůcek a pro klienty může být těžké se v nich zorientovat a natož si je vyzkoušet. Právě proto bychom si rádi nechali vytvořit unikátní zkušební pár ortéz. Klient by se v nich mohl postavit a usnadnit si rozhodování při výběru pomůcky. Ortézy by se daly individuálně nastavit a vyhovovaly by tak širšímu spektru našich klientů.

Jedná se o pomůcku, která by nám mohla pomoci odhalit potenciál vertikalizačních dovedností klientů. Klienta bychom mohli v ortéze zhodnotit, posoudit její vhodnost pro domácí pořízení a zainstruovat tak, aby stoj v dlahách pořízených jemu na míru co nejvíce rozvíjel pohybové dovednosti a nebyl pro tělo poškozující.

Řadu let nás podporuje sbírkový portál Čtení pomáhá, který nám založil sbírku na tyto speciální ortézy. Pokud vaše děti rádi čtou, máte možnost je do sbírky zapojit a podpořit tak Centrum Paraple.

Moc děkujeme všem malým čtenářů za pomoc!

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat