AKTUALITY

Sbírka Pomůžeš mi vstát?

9. prosince 2022
Sbírka Pomůžeš mi vstát?

Chtít se postavit nebo chtít chodit je pro lidi s míšním poškozením často největším přáním. V Centru Paraple se poslední dva roky intenzivně věnujeme tématu vertikalizace a chůze u lidí s poškozením míchy. V současné době na trhu existuje poměrně velké množství pomůcek a pro klienty může být těžké se v nich zorientovat a natož si je vyzkoušet. Právě proto jsme si ve spolupráci s firmou Otto Bock nechali vytvořit unikátní zkušební pár ortéz. Klient se v nich může postavit a usnadní si rozhodování při výběru pomůcky. Ortézy se dají individuálně nastavit a vyhovují tak širšímu spektru našich klientů.

Výroba zkušebního páru ortéz stojí 120 000 Kč. Abychom si je mohli nechat vyrobit, poprosili jsme o pomoc ty nejmenší a povedlo se! Díky sbírkovému portálu "Čtení pomáhá" se nám podařilo vybrat všechny potřebné finance. Celá výzva spočívala v tom, že každý aktivní čtenář získal kredit padesát korun, který věnoval na sbírku.

Centrum Paraple děkuje všem dětským čtenářům, rodičům, ale i strýčkům i babičkám za zapojení se do projektu „Čtení pomáhá“.

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat