AKTUALITY

V pohybu

17. června 2021
V pohybu

Volkswagen Financial Services specialista na českém trhu v oblasti financování osobních i užitkových vozů je jedním z hlavních a dlouhodobých partnerů Centra Paraple. Naše partnerství začalo již v roce 1995, kdy Volkswagen Financial Services a Centrum Paraple propojil Výbor dobré vůle Olgy Havlové. A ve znamení dobré vůle je i veškerá pokračující spolupráce. Nový projekt na podporu Centra Paraple nám představí Jana Hrušková, vedoucí úseku produkt a marketing.

Řekněte nám více o projektu, který jste vymysleli pro vaše zaměstnance a kterým letos zároveň pomůžete Centru Paraple?

V lednu jsme odstartovali celofiremní projekt nazvaný „Pohyb pomáhá“, jehož cílem je společně podpořit rekonstrukci budovy Centra Paraple. Zaměstnanci nemusejí jen běhat, jezdí i na běžkách, bruslí, cvičí doma jógu a ti nejodvážnější se i v zimních měsících vydávali na kolo. Někdo cílí na osobní rekord, jiný sportuje jen tak pro radost. Už za první měsíc jsme společně překonali stanovený měsíční cíl a rozpohybovali téměř padesát našich zaměstnanců. Za splnění cíle věnujeme Parapleti finanční částku, ta za leden činila 30 000 Kč. Odměna na konci projektu čeká samozřejmě i naše nejaktivnější sportovce.

Co bylo hlavní motivací k takové aktivitě?

Hlavní motivací bylo jednak pomoci Parapleti i jinak než pouhým darem peněz, jednak pro dobrou věc získat a doslova rozhýbat i naše zaměstnance. Někteří, zvláště v poslední době, více bojují s motivací k pohybu, a pokud jim dáme možnost pohybu nejen kvůli sobě, ale i pro druhé, vznikne docela velká parta aktivních lidí. Navíc motiv pohybu nás spojuje. V Parapleti je to sice pohyb na vozíku, ale když jsem viděla, co vše vaši klienti zvládnou, smekám a musím uznat, že jsou v mnoha případech aktivnější než my, kteří na vozíku nejsme. Pro naši společnost je to pak podpora mobility a pohybu autem, to naštěstí neplatí pro naše zaměstnance. Loni jsme u nás zavedli hromadné kurzy jógy, pravidelné výběhy a potkáváme se i na kole při cestě do práce.

Jaké máte cíle?
 

Cíle plánujeme na každý měsíc, na leden jsme si nastavili cíl 3000 km, a protože jsme ho hravě překonali, tuším, že celkový odhad jsme podcenili. Ukazuje se, že i když jsou naši zaměstnanci doma, o pohyb mají zájem, a pokud je za tím i dobrá věc, daří se nám rozhýbat i příležitostné sportovce. Pravidelně aktualizujeme také náš firemní dashboard, kde zobrazujeme výsledky, a boj o příčky je tím pádem hodně motivující.

Co pro vás samotnou znamená pohyb?
 
Všechno. Odmalička sportuji a bez pohybu si život nedovedu představit. V posledních letech máme spousty aktivit s dětmi, které vedeme k různým sportům, a já si při sportu krásně „čistím“ hlavu od práce a různých povinností. Od výkonů a kolektivních sportů jsem již přešla k nenáročnějším aktivitám a v poslední době, kdy jsme všichni převážně jen doma, jsme zavedli rodinné podvečerní procházky s čelovkou. A to je zážitek.

DĚKUJEME!
Pohyb pomáhá k lepší kondici nejen vám, ale i Centru Paraple. Díky vašim výkonům zrekonstruujeme prostory Centra a budeme moci poskytovat služby našim klientům v ještě lepší formě!

Volkswagen Financial Services1

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat