Text: Václav Uher, moderátor akce
Foto: Jan Altner, Daniel Šaloun, Lukáš Klingora

Ve čtvrtek, 23. 7. 2020 jsme ve venkovních prostorách Centra Paraple uskutečnili další akci s názvem Sejdeme se na zahradě, jejíž výtěžek byl určen na podporu naší činnosti. Sejít se před rokem byla samozřejmost, sejít se před půl rokem byl přestupek, o to více si vážíme skutečnosti, že jsme po dlouhé době směli navázat na předchozí roky a pro diváky připravit tentokrát výjimečně bohatý kulturní program. Ten do Centra Paraple přilákal na tři sta diváků, mezi kterými nechyběl ani prezident Centra Paraple pan Zdeněk Svěrák. 

Po úvodním slovu ředitele Centra Paraple Davida Lukeše kulturní program otevřel zpěvák Ondřej Ruml. Vystoupil sám s hudebním nástrojem zvaným looper, který mu nahráváním zvukových smyček umožnil zazpívat celé písně včetně znění rytmických, dechových i strunných nástrojů. Skladby jako Don't Worry, Be Happy nebo Chan Chan uvedly nadšené publikum do stavu svěží nálady, která byla na zahradě přítomna po zbytek večera.
Nastolenou pohodu doplnil smích. Na zahradě Centra Paraple poprvé vystoupily stand-up komičky - laskavě ironická Adéla Elbel a mistryně improvizace Ester Kočičková, jejichž vystoupení ocenili především příznivci cynického humoru. 
Mnozí diváci se nejvíce těšili na komorní koncert zpěvačky Báry Polákové, která své nejpopulárnější písně zahrála ve zcela novém hudebním uskupení. Báru na akustickou kytarou doprovodil Michal Strnad a vokalistky Marta Kloučková a Kateřina Bohatová. Komorní aranžmá písním slušelo, o čemž svědčí i fakt, že si při písni "Kdyby" k divákům v první řadě přisedl také pan Zdeněk Svěrák. Bára Poláková podporuje Centrum Paraple pravidelně, v současné době prostřednictvím benefičních kulturních programů, které organizuje každý letní čtvrtek před obchodem “Poď si” v Korunní 41. Velmi si této podpory vážíme.  
Příjemným překvapením pro diváky bylo neplánované vystoupení skladatele a zpěváka Jaroslava Uhlíře. Početné publikum si společně zazpívalo písničky, mezi kterými jistě každý nalezl svou oblíbenou. Zdálo se, že jediní, kteří v závěrečném standing ovation nevstávali, byli vozíčkáři. Program po setmění uzavřel komik a kouzelník v jedné osobě Richard Nedvěd. 
Uctivě děkujeme všem vystupujícím za to, že Centru Paraple věnovali svůj čas a umění. Jsme také velmi potěšeni početnou účastí diváků. Pevně věříme, že naše setkání bude moci pokračovat 20. 8. 2020 další akcí Sejdeme se na zahradě, která bude v tradičním paraplecím duchu.