Běh pro Paraple

4. června 2022

Foto: Irena Vanišová, Lukáš Klingora, Jan Altner

Po dvouleté pauze způsobené koronavirovou situací se letos uskutečnil další Běh pro Paraple, který tradičně zahájil prezident Centra Paraple Zdeněk Svěrák a ředitel David Lukeš. Dějištěm byl i tentokrát Malešický park. Charitativního běhu, ve kterém není důležité vyhrát, ale podpořit činnost centra, se zúčastnilo na 600 návštěvníků. Ve virtuálním světě akce probíhá do konce června. Registrovat se můžete na www.behproparaple.cz.

Dnem nás provedl známý tanečník StarDance Dominik Vodička, který byl nejen excelentním moderátorem, ale také návštěvníkům zatančil se skupinou Tanec s láskou a pro nejmenší připravil školičku tance.

Závodilo se na krátké stometrové trati, na které podali své výkony účastníci všech věkových kategorií. Kromě samotného běhu byl pro návštěvníky akce připraven bohatý doprovodný program, jako například vystoupení akrobatického dua Losers Cirque Company a Areté, zazpívaly Annabelle a Markéta Konvičková, kapela Timudej a bubenická show Tam Tam Batucada. Na závěr jsme trochu přitvrdili kapelou Gingerhead.

Samozřejmě jsme mysleli i na nejmenší a Běh pro Paraple jsme spojili s Dnem dětí, který je zažitým dnem plným her, soutěží a sladkostí. Děti si mohly užít workshop na trampolínách s profesionálními akrobaty, vyzkoušet jízdu na dopravním hřišti nebo pomazlit canisterapeutické psy.

"Letošní Běh se vydařil. Počasí nám přálo a přišlo hodně rodin s dětmi. Myslím, že o novou generaci přátel vozíčkářů je postaráno, a to mě těší!" vzkazuje spoluzakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák.

„Vždy je hezké pozorovat bavící se lidi a zejména děti. Jsem rád, že se akce povedla, vyšlo počasí a mohli jsme se potkat s těmi, kteří nás podporují. Děkuji všem, kteří nás přišli podpořit a také těm, kteří celou akci připravili, opravdu se to povedlo.“ Zhodnotil letošní ročník David Lukeš.

22. ročník Běhu pro Paraple vynesl 647 950 korun. Výtěžek použijeme na dofinancování činnosti Centra Paraple, která zahrnuje sociální rehabilitaci – komplexně propracovaný systém péče, pomoci, podpory a terapeutického působení multidisciplinárního týmu.

Fotografie ze smileboxu naleznete POD TÍMTO ODKAZEM.

Běh pro Paraple_video

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat