Edukační akce

Setkání s odborníkem - organizace spinálního programu

5. září 2017
Setkání s odborníkem - organizace spinálního programu

5.září proběhl historicky druhý Mezinárodní den poškození míchy, kterého se účastnily organizace spinálního programu v České republice. 

Letošními hlavními tématy, které vyhlásila Česká společnost pro míšní léze (ČLS JEP), byly bezbariérovost, zaměstnávání lidí po poškození  míchy a prevence. 

Centrum Paraple společně s Českou asociací paraplegiků (CZEPA) připravilo zajímavý program, který byl rozdělen do dvou hlavních bloků – ZAMĚSTNÁVÁNÍ a PREVENCE. 

Nejčastějšími faktory, proč se lidé po poškození míchy nevrací zpátky do zaměstnání, jsou obavy z neznámého, nedostatečná kvalifikace, dostatek jiných finančních zdrojů (za předpokladu fungující rodiny) či vysoký věk. 

Druhý blok přednášek a následné panelové diskuze se věnoval tématu prevence a péče v domácím prostředí. Nejvíce příspěvků se týkalo velkého problému současnosti, kožních defektů. 

Mimo hlavní bloky byl zařazen zajímavý workshop o cannaterapii – léčbě spastických stavů, bolesti a nespavosti prostřednictvím konopí. A pro lidi, kteří pracují s lidmi po poškození míchy, také zážitkový workshop „Jaké by to bylo kdyby…“, který měl za cíl přiblížit život člověka po poškození míchy. 

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat