7. 11. 2019 byl naším hostem jediný žijící manželský pár československých reprezentantů a olympijských medailistů - Zdeněk a Květa Peckovi. Mnozí z vás jistě ví, že Zdeněk byl reprezentantem ve veslování a jeho žena Květa v běhu na lyžích. Na otázku, které medaile si váží nejvíc, odpověděli: "My máme dvě zlaté medaile...naše dcery."

Oba si pamatují dobu, kdy vrcholový sport byl jiný než dnes a kdy základním tréninkovým programem byla práce na poli. "Lidi by měli sportovat především proto, aby se jim zlepšila nálada. Pohyb v těle vytváří rovnováhu." Popsala jednoduše význam sportu Květa Pecková.

Kromě olympiád, receptů na úspěšné manželství, současných problémů sportu, jsme se ptali také na zkušenosti se sportem handicapovaných. "V Peci jsme učili děti jezdit na vleku a shodou okolností tam probíhal kurz lyžování pro handicapované. Ti měli zvláštní výbavu, jezdili v takové vaničce!" Ve skutečnosti měli Peckovi na mysli speciální lyži "monoski", ale slovo vanička se nám taky líbí.
 

Zdeněk Pecka je český veslař, reprezentant Československa, olympionik, který získal dvě bronzové medaile z Olympijských her. Květoslava „Květa“ Jeriová, provdaná Jeriová-Pecková, je bývalá československá reprezentantka v běhu na lyžích. Je trojnásobnou olympijskou medailistkou z let 1980 a 1984.