Centrum Paraple srdečně zve na tradiční Běh pro Paraple, který se uskuteční v sobotu 27. 5. 2023 od 13:00 do 20:00 hodin v Malešickém Parku. Běh pro Paraple se každoročně koná od roku 2000 na podporu lidí, kteří sami běžet nemohou. Akci zahájí zakladatel a prezident Centra Paraple Zdeněk Svěrák.

Program je připravený pro všechny věkové kategorie. Děti i dospělí mohou závodit na stometrové trase. Ve způsobu zdolání trati se meze nekladou.
Pro odvážnější jsme letos ve spolupráci se Sportovním klubem vozíčkářů Praha připravili i jednu novinku, a to orientační běh. Jeho základem je, kromě běhu, čtení mapy a zvolení nejvhodnějšího postupu mezi vyznačenými kontrolami. Závod je možné pojmout libovolně - vysloveně sportovně, jako lehké proběhnutí či procházku s kočárkem.

Nachystáno je toho ale mnohem více. Součástí akce bude hudební vystoupení Emmy Smetany a Jordana Haje, zpěváka Santiaga a Pohřební kapely. Pro milovníky karnevalové samby je připravená bubenická show Batala Praha. Vystoupí akrobatický soubor Losers Cirque Company, který má pro zájemce připravený také trampolínový workshop. Pod názvem Tanec s láskou vystoupí taneční skupina Dominika Vodičky a Twirling TJ Sokol Vysočany.

Bohatý doprovodný program doplní aktivity pro děti, které tak budou mít možnost užít si cirkusové představení Pan Bonobo, taneční školičku, malování na obličej, kreativní dílničky, skákací hrad a dopravní hřiště. K pomazlení (nejen pro děti) budou připraveni asistenční pejsci.

Chybět samozřejmě nebudou stánky s občerstvením.

Cena vstupného je 100 korun za osobu.

Zájemci orientačního běhu si mohou zaplatit startovné v ceně 100 Kč pod tímto odkazem, které platí zároveň jako vstupné. Seznam závodníků uzavřeme v sobotu v 15:00 hodin.

Děkujeme a těšíme se na vás!
Běh pro Paraple_program